Jak odpudit strakapouda?



host - 96.79 (?)
21.9.2019 20:15

Nám Antistrakapud nepomohl klidně si klove jednu díru za druhou. Asi budeme muset znovu zateplit, ale již ne polystyrenem. HRŮZA

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 96.79 (?), 21.9.2019 20:15

Nám Antistrakapud nepomohl klidně si klove jednu díru za druhou. Asi budeme muset znovu zateplit, ale již ne polystyrenem. HRŮZA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.230 (?), 5.2.2012 1:32

Taky to řeším, zatím zabedněno plechem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 5.2.2012 21:33

Dobrý večer. Předřečníci konstatovali, že tito ptáci potřebují dutiny. Tož jim udělejte budku ke hnízdění. V případě, že to nepomůže strakapouda odchyťte a odvezte jej někam kde jsou duté stromy. Budka patřičných rozměrů obvykle postačí. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 131.107 (?), 5.2.2012 22:30

Zdeňku, nic z toho, co píšeš opravdu není reálné řešení.

  1. Strakapoud si dutinu vytesá vždycky sám a to tam, kde se jemu zalíbí.
  2. Strakapoud se v dělaných budkách nikdy neuhnízdí (alespoň jsem se s tím nesetkal).
  3. Odchyt strakapouda bude obtížný, v domácách odmínkách těžko realizovatelný.
  4. I kdyby se strakapoudovi líbilo v tom prostředí, kam by byl odvezen a nevrátil se ten samý, jsem přesvědčen že by přilétl nový a pokračoval v započaté činnosti.
  5. Strakapoud je prostě už tak "naučen", že když zaťuká a zní to dutě, předpokládá, že je to tam uvnitř ztrouchnivělé a že tam mohou být i larvy hmyzu...

Bohužel však neznám řešení oné základní otázky: co udělat, aby strakapoud nepoškozoval zateplenou fasádu.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 6.2.2012 20:02

Dobrý večer. Pepo, u nás je hodně strakapoudů a na domeček "neútočí" i když mám provětrávanou fasádu a zní dutě. Možná ten polystyrén je nějak přitahuje. Já to mám vyřešeno takto viz foto. Chráním tepelnou izolaci proti ptákům a pod střechu a do tepelného pláště se nemůže dostat kuna. Zdeněk

Jak na strakapouta
Jak na strakapouta
Jak na strakapouta
Jak na strakapouta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 214.53 (?), 6.2.2012 21:49

Pokud bych byl strakapoudem, tak bych Tvou fasádu taky nechal být. Myslím, že v takto bytelném zdravém dřevě, (navíc otočeném oproti normálnímu směru růstu) žádný strakapoud hmyz hledat nebude a na bydlenípro něj to taky nevypadá. Hezká fasáda! Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 223.80 (?), 9.9.2015 12:48

Jedinné řešení je vzduchovka!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.103 (?), 1.11.2014 11:22

Dobrý den.

Během jednoho dne strakapoud probil další díru, i přes to, že byla zadělaná plechem a dvěmi vrstvami heraklitu! Co s tím? Montážní pěnu i plech probyl, polystyrén taky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.134 (?), 14.11.2016 16:25

Hezký den. Použijte nosiče od firmy Antistrakapoud. Nenaruší fasádu a strakapoudi do nich klovou, ale neproklovou! Instalace je velmi jednoduchá a funkční jsou na 100 %. Dokonce dělají dvě barvy, aby si na své přišli jak majitelé světlých, tak tmavých fasád. Nově dělají i strukturu s barevnými "červíky", což ptáky láká o to více. Za sebe mohu vřele doporučit. Naše fasáda má klid :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 6.2.2012 8:58

Nezapomeňte, že strakapoud svým klováním (zvukem) oznamuje ostatním, že toto je můj revír. Na vedlejším domě bylo po 2roky kovové lešení a denně okolo 7,45h kloval do ŽELEZNÉ trubky  dokud lešení nezmizlo!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika