Jak odpudit strakapouda?



Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 131.107 (?)
5.2.2012 22:30

Zdeňku, nic z toho, co píšeš opravdu není reálné řešení.

  1. Strakapoud si dutinu vytesá vždycky sám a to tam, kde se jemu zalíbí.
  2. Strakapoud se v dělaných budkách nikdy neuhnízdí (alespoň jsem se s tím nesetkal).
  3. Odchyt strakapouda bude obtížný, v domácách odmínkách těžko realizovatelný.
  4. I kdyby se strakapoudovi líbilo v tom prostředí, kam by byl odvezen a nevrátil se ten samý, jsem přesvědčen že by přilétl nový a pokračoval v započaté činnosti.
  5. Strakapoud je prostě už tak "naučen", že když zaťuká a zní to dutě, předpokládá, že je to tam uvnitř ztrouchnivělé a že tam mohou být i larvy hmyzu...

Bohužel však neznám řešení oné základní otázky: co udělat, aby strakapoud nepoškozoval zateplenou fasádu.

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 96.79 (?), 21.9.2019 20:15

Nám Antistrakapud nepomohl klidně si klove jednu díru za druhou. Asi budeme muset znovu zateplit, ale již ne polystyrenem. HRŮZA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.230 (?), 5.2.2012 1:32

Taky to řeším, zatím zabedněno plechem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 5.2.2012 21:33

Dobrý večer. Předřečníci konstatovali, že tito ptáci potřebují dutiny. Tož jim udělejte budku ke hnízdění. V případě, že to nepomůže strakapouda odchyťte a odvezte jej někam kde jsou duté stromy. Budka patřičných rozměrů obvykle postačí. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 131.107 (?), 5.2.2012 22:30

Zdeňku, nic z toho, co píšeš opravdu není reálné řešení.

  1. Strakapoud si dutinu vytesá vždycky sám a to tam, kde se jemu zalíbí.
  2. Strakapoud se v dělaných budkách nikdy neuhnízdí (alespoň jsem se s tím nesetkal).
  3. Odchyt strakapouda bude obtížný, v domácách odmínkách těžko realizovatelný.
  4. I kdyby se strakapoudovi líbilo v tom prostředí, kam by byl odvezen a nevrátil se ten samý, jsem přesvědčen že by přilétl nový a pokračoval v započaté činnosti.
  5. Strakapoud je prostě už tak "naučen", že když zaťuká a zní to dutě, předpokládá, že je to tam uvnitř ztrouchnivělé a že tam mohou být i larvy hmyzu...

Bohužel však neznám řešení oné základní otázky: co udělat, aby strakapoud nepoškozoval zateplenou fasádu.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 6.2.2012 20:02

Dobrý večer. Pepo, u nás je hodně strakapoudů a na domeček "neútočí" i když mám provětrávanou fasádu a zní dutě. Možná ten polystyrén je nějak přitahuje. Já to mám vyřešeno takto viz foto. Chráním tepelnou izolaci proti ptákům a pod střechu a do tepelného pláště se nemůže dostat kuna. Zdeněk

Jak na strakapouta
Jak na strakapouta
Jak na strakapouta
Jak na strakapouta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 214.53 (?), 6.2.2012 21:49

Pokud bych byl strakapoudem, tak bych Tvou fasádu taky nechal být. Myslím, že v takto bytelném zdravém dřevě, (navíc otočeném oproti normálnímu směru růstu) žádný strakapoud hmyz hledat nebude a na bydlenípro něj to taky nevypadá. Hezká fasáda! Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 223.80 (?), 9.9.2015 12:48

Jedinné řešení je vzduchovka!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.103 (?), 1.11.2014 11:22

Dobrý den.

Během jednoho dne strakapoud probil další díru, i přes to, že byla zadělaná plechem a dvěmi vrstvami heraklitu! Co s tím? Montážní pěnu i plech probyl, polystyrén taky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.134 (?), 14.11.2016 16:25

Hezký den. Použijte nosiče od firmy Antistrakapoud. Nenaruší fasádu a strakapoudi do nich klovou, ale neproklovou! Instalace je velmi jednoduchá a funkční jsou na 100 %. Dokonce dělají dvě barvy, aby si na své přišli jak majitelé světlých, tak tmavých fasád. Nově dělají i strukturu s barevnými "červíky", což ptáky láká o to více. Za sebe mohu vřele doporučit. Naše fasáda má klid :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 6.2.2012 8:58

Nezapomeňte, že strakapoud svým klováním (zvukem) oznamuje ostatním, že toto je můj revír. Na vedlejším domě bylo po 2roky kovové lešení a denně okolo 7,45h kloval do ŽELEZNÉ trubky  dokud lešení nezmizlo!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika