Jak na mravence v kompostu?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?) 
10.5.2013 9:12

Nezabýval bych se tak detailně otázkou predátorů v kompostu. Co a kdo koho žere. Mravence v kompostu nemívám, což neznamená, že tam nemohou být. Spíš jim normální kompost nevyhovuje. Několikrát za sezónu to přeházejte, mravencům se to nebude líbit. Založte to tak, aby hromada byla kompaktnější, méně vzdušná. Nelíbí se mi reakce o hlupácích, je to neadekvátní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
Jarka Plášková - (3) - 185.242 (?), 10.5.2013 11:20

Můj dotaz byl položen špatně, tím došlo k nedorozumění a tím pádem jsem "Hloupá havířka" a kdyby jste četli pozornějí tak by jste se dočetli, že mi mravenci sami o sobě nevadí, vadí mi, že požírají vajíčka žížal... no jako nej se mi zdá opravdu jen to častěji prohazovat kompost, vařící vodu tam opravdu lít nebudu... jinak díky za pomoc a přeji pěkný den :)u nás dnes sluníčkový:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 10.5.2013 13:10

No, možná jsem nemusel být tak příkrý. Spíš než na váš dotaz jsem reagoval na ty radílky, co vám radili lít horkou vodu do kompostu.

Mimochodem, my máme v kompostéru velké mraveniště mravenců druhu lasius niger. Chodím je tam pozorovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.130 (?), 10.5.2013 13:11

Moc žížal v kompostu nemám a mravenci jsou lepší v kompostu, než třeba u jahod, kde zahřívají rostlinky až k jejich úhynu. Mravenci v kompostu urychlují jeho zrání tím, že ho provzdušňují a zásobují určitými pro ně i kompost prospěšnými druhy hub. Mít mravence v kompostu znamená, že jeho rozklad je pozvolný a rozhodně ne hnilobný. Nezasahovat!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jarka Plášková - (3) - 185.242 (?), 10.5.2013 15:27

Dobře, mravenci ať si teda v kompostu vegetují, jen by mně ještě zajímalo co děláte, když kompost je už hotový a vy ho chcete dát na záhonek... určitě je nevybírate po jednom :)Jsem fakt začátečník a raději se zeptám (ať třeba vypadám jak hlupaňa) než abych chybovala hned na začátku zahradničení :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.130 (?), 10.5.2013 15:59

Normálně kompost před zámrzem rozvozím na záhonky a hrabičkami zapracuji. Zapracuji ku stromkům a nechám část přeházeného a prosetého na jaro pro předpěstování sazenic. Mravenci tak velké manévry nepřežijí. Nelamte si s tím tolik hlavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.2 (?), 10.5.2013 16:01

Nic, když je budete rušit tím, že budete dávat kompost na záhony, nejspíš naštvaně odejdou. A když ne, možná to bude dobře. Předloni se mi takhle zahnízdili v bramborách a byla to paráda, sežrali všechny mandelinky smiley. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vagabund - (48) - 220.26 (?), 24.5.2013 18:31

Tak nevím, asi mám v kompostu nějaký odolný druh mravenců. Kompost používám jak při sazení stromků, tak na záhony zeleniny, jahod, brambor atd. Tím pádem jsou všude po celé zahradě mravenci. U stromků tahají nahoru mšice, ožírají jahody, sít něco ze semene má smysl pouze brzy z jara kdy jich není tolik letní výsevy spolehlivě ožerou ještě ve stavu kdy sotva vystrčí nos ze země. Už několik roků se potýkám se škůdcem jahod. Příznaky jsou stejné jako u roztočíka. Postřiky nezabírají. Zkusil jsem rok jahody nepěstovat a objednal novou sadbu. Choroba se objevila znova. Mám podezření nejsou li za tím mravenci. Má někdo podobnou zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika