Jak na mravence v kompostu?



tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 167.132 (?)
9.5.2013 23:12

nezoufejte, po překopání se stav zredukuje, pokud přesejete kompost, taky nějaké mravence zahubíte, žížaly se nastěhují i z okolí a ty co se nerozmnoží... píšou, že se stejně narodí z celého "vrhu" většinou jen jedna.Po přesetí nebo prokopání zalejte mraveniště vodou, musí se přestěhovat s vajíčky jinam.Pak zase rozkopejte a zalejte vodou, hodně vajíček se tak zničí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Jarka Plášková - (3) - 185.242 (?), 9.5.2013 22:39, zobrazeno: 19000x

Ahoj všem,

jsem defakto začátečník, máme dům se zahradou teprve rok, bývalý majitel na zahradě měl jen ovocné keře a stromy, žádné záhony ani kompost, ten jsem založila jako první a při včerejším překopávaní jsem zjístila, že v něm je snad milion mravenců, oni by mi ani až tak moc nevadili, spíš mi vadí, že žerou žížalí vajíčka a ty jsou v kompostu jak zlato.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 167.132 (?), 9.5.2013 23:12

nezoufejte, po překopání se stav zredukuje, pokud přesejete kompost, taky nějaké mravence zahubíte, žížaly se nastěhují i z okolí a ty co se nerozmnoží... píšou, že se stejně narodí z celého "vrhu" většinou jen jedna.Po přesetí nebo prokopání zalejte mraveniště vodou, musí se přestěhovat s vajíčky jinam.Pak zase rozkopejte a zalejte vodou, hodně vajíček se tak zničí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.186 (?), 9.5.2013 23:36

Zalila bych mravence vařící vodou - kompostu to neublíží a mravence omezíte.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 167.132 (?), 9.5.2013 23:53

Taky jsem chtěl doporučit vařící vodu, ale pokud to je v celém kompostu, zabije i žížalky a jiné brouky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 10.5.2013 8:30

Je vidět, že jste opravdu začátečník. Vy nevíte, že mravenci vám kompost obohacují o svůj trus a tím výrazně zvyšují jeho kvalitu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 10.5.2013 8:57

Toto je otázka jak z pohádky o Hloupé havířce, která byla teď někdy v televizi. Ale zařadil bych tam i odpovědi, které jste dostala. Jak může být někdo tak hloupý a chtít hubit mravence v kompostu? Copak ani ti vaši rádci se nepodívali do svého kompostu? To by mne zajímalo, jestli tam fakt lijí horkou vodu.  To je fakt nápad jak ze sťaté hlavy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.186 (?), 10.5.2013 9:33

Ferdo Mravenče, mravenců v nějakém nadměrném množství - že by se tam nějak hemžili - jsem si ve svém kompostu nikdy nevšimla, jsou tam jen jako všude jinde na zahradě. Nejvíc tam mám žížal ;-))           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 10.5.2013 9:44

No a lijete na tam na ně horkou vodu? A čemu tam podle vás vadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.186 (?), 10.5.2013 12:58

Neleju, mám jich tam přiměřeně, občas nějaký proběhne, nijak se nehemží. Neříkala jsem že vadí - ale kdybych jich tam měla nahusto, asi by se mi to také nezdálo a snažila bych se s tím něco dělat - zjistit, čím to je a upravit to, případně jednorázovým nechemickým zásahem omezit částečně jejich populaci (to by bylo to zalití vodou nejhorších míst v kompostě).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 10.5.2013 13:08

Takže nelijete, ale druhému to klidně poradíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika