Jak na Drvopleň, popravuje jablon



host - 91.196 (?)
6.8.2020 7:03

Můžete teď odříznout nad těmi spodními výhonky, ránu zatřít a zapěstovat stromek znova-na jaře 2021 nechat 1 nejvhodnější jako náhradu původního terminálu. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 43.164 (?), 16.9.2019 18:34
Jakmile je chodbička otevřena ven, tak housenka se již dávno fuč a někde kuklí. Už jste někdy nějakou housenku vyšťoral, a jak jste do dirky ve které již původní obyvate a škůce dávno není, stříkal fungicd. Je to zbytečná práce a zybztečné výlohy, ale když vás to uspokojuje, tak nic proti tomu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 206.182 (?), 16.9.2019 19:41

Otvůrek v kmenu, pod ním na zemi drtinky.  Drátkem vyšťouraná housenka, Buťe rád, že jste škůdce na zahradě neměl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.164 (?), 16.9.2019 18:23
Jsou hmyzí škůdci s rozdílným způsobem vývinu. Jeden napadá kmen a druhý letorosty Každý má jinou délku vývoje, od několika týdnů, až po několik let. Zřejmě jsme ve škole v hodinách bioly nedávali pozor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 132.55 (?), 16.9.2019 19:07

a druhý letorosty

Který? Ať vím, s čím mám tu čest a tedy jak zasáhnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.252 (?), 16.9.2019 20:13

Jsem autor vlákna a jak jsem psal o té 3 leté jabloni, tak jsem viděl na kmínku neznatelné jako by zranění, které na sebe upozornilo tím že se okolo shlukovali mravenci a pásli se na unikající míze nebo zbytcích sladkého v neznatelných malých drtinách škůdce. Pak jsem si za několik týdnů všiml vpadlé kůry na kmínku svraštělé a větších drtin na kmínku a větší díry a šroubováčkem nakonec vyštáral docela velkou housenku, evidetně max. 12 měsíční, měla velikost tak dospělé housenky běláska. Podle barvy Drvoplen. A chci tím upozornit, že cca housenka už této velikosti tvoří viditelné shluky či hrudky slepených drtinek-výkalů, které samozřejmě vyhazuje zvětšeným vstupním otovorem ven, nebot si dělá místo jak roste. Počáteční stadium žíru a housenky zjara skutečně nebylo vidět, respektive nebyl vidět maličký cca 1-2mm vstupní otvůrek. V tak mladé jabloni vyžrala tak 40% celkového průřezu kmínku na výšku 10cm!!! Zajímavé je že jablon neusychá, jen prakticky zastavila růst a snaží se zacelit kmínek, což tedy nevím zda se při tak velkém poškození do roka podaří??? Nevím zda ji nenahradit novou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.59 (?), 16.9.2019 20:23
Pre Petra z H.: K tomu poškodeniu Vášho orecha - pozrite si tieto príspevky na príslušných vláknach (viď foto). IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 45.252 (?), 22.9.2019 19:05

Tak jsem Droplen hrušnovou housenku vytáhl drátem s háčkem a jedná se o žlutou tečkovanou housenku velikosti dospelé housenky běláska, tj. asi je letošní. Zajímavostí je, že jsem ji vytáhl boční cca 3mm malinkou dírkou, která směřovala do hlavní chodby. Z hlavní chodby, 1cm vzdáleného otvoru od menšího otvoru, tak z té hlavní vyhazovala poměrně obrovské bobky drtinek o velikosti 4mm. I tak nevím, zda tato stará jablon přežije obrovské ataky nějakých drtníků ve dřevě, a ještě větší napadení jemelím, které sice odstranuji mechanicky i větev sem tam uřežu, ale jmelí jakoby bobtná na stovkách míst i na větvičkách síly tužky, takové masivní ataky směsi škůdců nepamatuji. Stromy jsou oslabené roky sucha ani letošní průměrný rok už nepomáhá, starší stromy hynou před očima v zahradách i lesích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.124 (?), 5.8.2020 16:17

Dobry den, vsimla som si tiez na 3 rocnej jabloni, ze ma prasknutu koru a dierku. Na vase rady som tam sparala drotom, ale ziadnu husenicu som nevytiahla, tak som poskodeny konar - terminal s tazkym srdcom odrezala a v dreve boli prazdne chodbicky. Poskodeny je aj kmen, su v nom 2 praskliny s dierkami a po celom kmeni je asi 10 dierok, do ktorych mozem pichnut drotom. Ak tie husenice vysli, aby sa zakuklili, stromcek by sa dal zachranit po adekvatnom osetreni? Alebo by bolo lepsie ho odrezat az do zdraveho dreva, lebo asi 15 cm nad zemou rastu 5 cm vyhonky z kmena nad miestom stepenia. Je mi to luto, ale chcela by som stromcek zachranit, je to Topaz na A2, ktory len tak lahko nemozem zohnat. Velmi pekne chcem vsetkym ochotnym podakovat za radu. Hela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 6.8.2020 7:03

Můžete teď odříznout nad těmi spodními výhonky, ránu zatřít a zapěstovat stromek znova-na jaře 2021 nechat 1 nejvhodnější jako náhradu původního terminálu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.124 (?), 6.8.2020 16:14
Stromček som odrezala, rozsekla po dĺžke a je to asi cervotoc. Hneď som ho hodila do ohňa, aby sa nerozliezli tie chrobaciky. Tak napadnutý strom by to asi nezvládol, ani neviem, či by sa proti cervotocu dalo bojovať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika