Hryzec



host - 157.239 (?)
11.4.2015 9:53

...vstanou noví bojovníci, bohuželsad.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 157.239 (?), 11.4.2015 9:53

...vstanou noví bojovníci, bohuželsad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.37 (?), 11.4.2015 20:07

Tak dnes jsme zkusili nasypat do děr pálivou papriku, uvidíme, co na to hryzci, obávám se, že je jich tam vícero :-(Jinak jim do děr klademe pasti - loni v létě jsme jich na mrkev chytili 12, ale letos zatím na mrkev nejdou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radovan rbk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 1.72 (?), 13.4.2015 20:07
Skuste dat do pasce koren z pupavy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.6 (?), 13.4.2015 20:20

Také jsem chytal hryzce do pasti a to bez návnady. Past se přiloží ke "kolmo ukrojenému" otvoru a hryzec namá šanci obejít. Někdy, když nášlapná ploška kam se umísťuje obvykle návnada je malá, tak tam přinýtovat nebo jinak upevnit kousek plíšku. Během jednoho roku jsem chytil asi 15 hryzců, 2 lasičky i sem tam vrabce nebo myš. Krtek tam nevlezl ani jedpou. Ten otvor zahrne hlínou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 15.5.2015 12:51

Plánuji rekonstrukci plotu kolem zahrady a protože jednou stranou sousedí s břehem rybníka, je tady velký problém s hryzci. Napadlo mne, udělat pod celým plotem zábranu 1 m do hloubky a nad zemí dát k plotu cca 30 cm plech. Udrží je takové opatření venku nebo alespoň částečně sníží tlak škůdce? Jak hluboko je hryzec ochoten kopat a jak je schopen vyšplhat nebo vyskočit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 214.35 (?), 21.5.2015 23:53

Plech 30 cm nad zemí stačí, bude-li po celém obvodu zahrady. Hryzec ryje tak hluboko, jak mu stav půdy dovolí. V kamenitém podloží už kopat neumí. Metr do hloubky by stačit měl, když pod tím bude kamen nebo udusaný jíl. Jinak hubení hryzců je složitá a v zásadě nekonečná záležitost. Na větších plochách považuji jakékoliv plašení za zbytečné. Hryzce je třeba zabíjet a použít k tomu kombinaci více metod. Já mám nejraději klešťovou past, ale do té vlezou ostražití hryzci mnohem méně ochotně než krtci, na které je to stoprocentní záležitost. Přesto už jsem jich takto dostal několik. Nedávno jsem za 2 dny do jedné pasti chytil 5 hryzců, dospělý páreček a 3 mláďata, ale to je spíš výjimka. Většinou když se chytí jeden, tak ostatní už jsou opatrní a při dalších pokusech past zahrnou zemí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 22.5.2015 4:15

Děkuji za odpověď. S tím plašením naprosto souhlasím. Otec minulý rok koupil solární plašiče v nějakém supermarketu a tento rok na jaře vytáhl ze země "jabloňový oštěp". Byla to sloupovitá jabloň. Už z dálky bylo vidět, že je podezřele nakloněná. Těsně pod zemí byla čerstvě ohlodaná do špičky a pár metrů vedle bzukal jeden z těch "zázraků". Tak jsem se rozhodl vyzkoušet "brutální chemii" a koupil jsem Total gel univerzal a k tomu deratizační staničky. Podle sousedky, co má zahradu vedle, jim to moc šmakuje a naše kočky s tím souhlasí. Když jsem to vybalil, bylo to cítit i přes tubu (balení jako silikonový tmel) a kočky se mohly zbláznit. Olizovaly se až za ušima. Uvidíme jak s tím zaboduju u hryzců. Jinak s krtky problém nemám. Golfový green nepěstuju, takže těch pár hromádek občas rozhrábnu a krtek jako masožravec mým rostlinkám nijak moc neublíží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 111.119 (?), 30.4.2019 14:24

Mně loni hryzec zrušil fíku, tento rok se objevuje znovu... už jsem z toho na palicu :), nevím co dál... četla jsem Vaše rady... budu dál bojovat 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika