Glejotok na maliníku?



host - 147.173 (?)
3.1.2012 13:06

Bod 2 dle Mr Biga dělám u mých malin dlouho. Maliny jsou od cca srpna do zámrazu v listopadu. Malin je hodně

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 147.173 (?), 3.1.2012 13:06

Bod 2 dle Mr Biga dělám u mých malin dlouho. Maliny jsou od cca srpna do zámrazu v listopadu. Malin je hodně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.149 (?), 3.1.2012 14:35

Asi jde o délku větviček- jsou v průměru dlouhé 5 cm

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 121.214 (?), 3.1.2012 22:36

 Druh nevím. koupila jsem je před 5lety v supermarketu na zkoušku. Jsou velmi dobré, podélné a voňavé, ale úroda je na nich menší než na těch, co rodí 2x. Kupovala jsem ZEVA I, II,III, a další jsem zapomněla, ale nevím, která je která. Není to malinoostružník Toybera.Ta je více pichlavá, má podélné velké plody 4 cm dlouhé, je tmavší a á jinou chuť. Ty mi syn omylem postříkal totálním herbicidem. (možná ani ne omylem, protože jsem je měla na konstrukci, píchali neskutečně a rozčilovali jej). Ještě se vrátím k té ostružině. Mám letos 5 velkých šlahounů cca 2m dlouhhých a průměr mají cca 4-5 cm. Rodily na nich poprvé. Myslela jsem, že je mám ještě jeden rok nechat. Vidím tam již nějaké náznaky výhonků na příští rok. Mám fakt ostříhat? Nebudu pak mít 5 cm díry do kořenů, do kterých mi nalezou nějací brouci, nebo naprší déšť a budou hnít? Mám pak rány po ostříhání něčím zatřít, nebo si s tím ostružina poradí? Když ostříhám maliník pod "nádory", mám jej také natřít balzamem, nebo voskem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.149 (?), 3.1.2012 22:53

Pokud jde o maliny i ostružiny tak se po stříhání ničím nenatírají. Jak už zde někdo uvedl, také neznám ostružiny s průměrem prutu 5 cm. Ostružiny klidně nechejte do jara nestříhané. Na jaře uvidíte, co je zaschlé a co bude žít- ovoce budete mít na větvičkách které vyrostou z prutů.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 121.214 (?), 3.1.2012 23:11

Psal to pan Vysloužil. Nevím, jaká je to odrůda, také je ze supermarketu jako pokus, ale má velké výborné, velké plody, je jich mnoho a ty šlahouny byly letos poprvé tak velké a tlusté.Také jsme se divili. Ale sousedi měli co obírat. Loni jsme vedle nich dali ornici s pískem (z pole). Teď jsme je zasadili do země s konským hnojem, tak uvidím. Stíhat budu až na jaře. Přesazovala jsem je 30.12. i s kořenovým balem.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 121.214 (?), 5.1.2012 20:33

Připojila jsem pod text ze 3.1.2012 obrázky vzhledu mého maliníku. Zatím jsem obrázky nevkládala, takzže se mi uložili jinde a text jsem nenašla. Obrázky jsou z maliníku rodícího 2x s hlavní úrodou v září. Mám teda všechno s "nádory" ostříhat pod prvním nádorem, nebo až u země? U země je kolik? 2 cm? Toybery se také mají tříhat na zimu u země? Chci si je opět pořídit, ale teď již bezostné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika