Díry v zemi - ktrek nebo hraboš?



host - 3.7 (?)
11.4.2011 15:04

Je to Liquid gel, loni jsem s ním hryzce fakt vypudil

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 146.135 (?), 26.7.2010 22:53

Zahradu je zbytečné rýt. Pokud máte na zahradě starý nepřehazovaný kompost, tak tam 100% mají hnízda i zásobárny.  Zkuste se nejdříve podívat do něj. Já do každé díry, kterou objevím na zahradě dám Naftalin a díru zasypu. Tím je sice nevyhubím, ale vypudím. Měli jsme také "prošpikovanou" celou zahradu, ale těď je celkem klid.  Péťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.2 (?), 11.4.2011 14:30

Tak v knihách o zahradě a jejich pomocnících píší, že krtek je masožravec, tudíž našim rostlinkám neškodí tolik, jako hryzci, kteří opravdu dělají ty popisované díry v zemi a jimiž stahují rostlinky (papriky, celer, cokoli, včetně cibulek květin - tulipánů, i řebčíku,...) do země.

My jsme měli předloni děr nespočítaně a to nejen ve skleníku, obhospodařované zahradě, ale i v trávníku. Pomohlo zakoupení gelového přípravku proti hryzcům (bohužel si nepamatuji název, ale prodává se i granulovaný). Gel se aplikuje do všech naleznutých děr, cca 2-3 cm gelu na 1 díru. Hlodavec si při další návštěvě "umaže nožičky", které si následně olizuje a dojde k uhynutí.

Hodně zdaru, Lenča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.7 (?), 11.4.2011 15:04

Je to Liquid gel, loni jsem s ním hryzce fakt vypudil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.234 (?), 21.4.2011 7:55

Dobrý den, zkusil jste to nějak vyřešit?mě kvůli téhle potvoře odchází všechny thůje a ty kočky, to je aky síla, já už to nemůžu ani vidět..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 53.252 (?), 3.5.2011 10:08

Bojujeme asi 40 rokov s hryzcami so striedavými úspechmi.Všetky stromky a trvácne kríky sadím do košov zo,,zajačieho" pletiva oko 1cm.Sypem do dier rôzne jedy.Mám dva elektronické odpudzovače.Jeden z TV produkts, absolútne neúčinný, mám to aj na foto, dvakrát som ho reklamoval, ale neuznali reklamáciu.Vlani som skúsil vykvasený slepačí trus, ktorý riedený používam na hnojenie.Nalial som ho do dier a mal som 2-3 mesiace od nich popkoj.Treba to vyskúšať, možno častejšie.Po určitej dobe kvasenie je zápach ozaj kvalitný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika