Díry v zemi - ktrek nebo hraboš?



host - 146.135 (?)
26.7.2010 22:53

Zahradu je zbytečné rýt. Pokud máte na zahradě starý nepřehazovaný kompost, tak tam 100% mají hnízda i zásobárny.  Zkuste se nejdříve podívat do něj. Já do každé díry, kterou objevím na zahradě dám Naftalin a díru zasypu. Tím je sice nevyhubím, ale vypudím. Měli jsme také "prošpikovanou" celou zahradu, ale těď je celkem klid.  Péťa

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 146.135 (?), 26.7.2010 22:53

Zahradu je zbytečné rýt. Pokud máte na zahradě starý nepřehazovaný kompost, tak tam 100% mají hnízda i zásobárny.  Zkuste se nejdříve podívat do něj. Já do každé díry, kterou objevím na zahradě dám Naftalin a díru zasypu. Tím je sice nevyhubím, ale vypudím. Měli jsme také "prošpikovanou" celou zahradu, ale těď je celkem klid.  Péťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.2 (?), 11.4.2011 14:30

Tak v knihách o zahradě a jejich pomocnících píší, že krtek je masožravec, tudíž našim rostlinkám neškodí tolik, jako hryzci, kteří opravdu dělají ty popisované díry v zemi a jimiž stahují rostlinky (papriky, celer, cokoli, včetně cibulek květin - tulipánů, i řebčíku,...) do země.

My jsme měli předloni děr nespočítaně a to nejen ve skleníku, obhospodařované zahradě, ale i v trávníku. Pomohlo zakoupení gelového přípravku proti hryzcům (bohužel si nepamatuji název, ale prodává se i granulovaný). Gel se aplikuje do všech naleznutých děr, cca 2-3 cm gelu na 1 díru. Hlodavec si při další návštěvě "umaže nožičky", které si následně olizuje a dojde k uhynutí.

Hodně zdaru, Lenča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.7 (?), 11.4.2011 15:04

Je to Liquid gel, loni jsem s ním hryzce fakt vypudil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.234 (?), 21.4.2011 7:55

Dobrý den, zkusil jste to nějak vyřešit?mě kvůli téhle potvoře odchází všechny thůje a ty kočky, to je aky síla, já už to nemůžu ani vidět..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 53.252 (?), 3.5.2011 10:08

Bojujeme asi 40 rokov s hryzcami so striedavými úspechmi.Všetky stromky a trvácne kríky sadím do košov zo,,zajačieho" pletiva oko 1cm.Sypem do dier rôzne jedy.Mám dva elektronické odpudzovače.Jeden z TV produkts, absolútne neúčinný, mám to aj na foto, dvakrát som ho reklamoval, ale neuznali reklamáciu.Vlani som skúsil vykvasený slepačí trus, ktorý riedený používam na hnojenie.Nalial som ho do dier a mal som 2-3 mesiace od nich popkoj.Treba to vyskúšať, možno častejšie.Po určitej dobe kvasenie je zápach ozaj kvalitný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika