Díry v zemi - ktrek nebo hraboš?



host - 220.130 (?)
11.4.2011 9:19

Karbid se dá sehnat ve formě patron - ale u mne nepomohl, krtek si udělal díru u kousek dál...           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
juras13 - (21) - 229.91 (?), 29.5.2009 19:31, zobrazeno: 52842x

Zdravím všechny.Chtěl jsem se vás zeptat.Zničeho nic se mi dělají ďůry na zahradě ve hlíně, vypadá to jako by tam někdo zarazil tyčku a pak vytahl.Jednou jsem to přístihnul co to je.Mněl jsem tam malou fialku a a z pozoroval jsem jak něco tu fialku tahá do zemně, normálně se mi před očima stratila do půdy.A těch malích dírek mám na zahradě hromadu.Neznáte nějake recept jak to vypudit z mojí zahrady?Bydlím v rodiném baraku se záhradkou.Předem moc vám děkuji za vaší radu a pomoc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.254 (?), 30.5.2009 14:35

Zdravím, podle popisu to vypadaá na hryzce, to je těžkej protivník. Okamžitá pomoc je vyrobit pár větrníků z PET lahví, on má rád ticho a klid, ale otáčející se petka na zapíchnutém drátě do půdy přenáší vibrace a on se těmto místům vyhne, jediný problém je bezvětří. Mám vyzkoušené, že to opravdu funguje. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
juras13 - (21) - 156.56 (?), 30.5.2009 15:50

Snad to pomůže.Vyskouším to a pak to tu napíšu estly to fungovalo.Sice tu mám ještě krtka ale krtek mi nevadí.Ale ten udajny Hryzec mi dělá hodně dir na zahradě a krade mi rostlyny pod zem, asi si chce udělát pelíšek.Snad ty pet láhve pomůžou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Sršeň Milan - (6) - 150.2 (?), 23.7.2009 12:35

Pet lahve nepomůžou měl jsem na zahradě slípky morky i perličky! Tak že krtek měl rámusu až až a vůbec mu to nevadilo co 100% zabralo byl karbid pět let byl od něho pokoj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 113.78 (?), 11.4.2011 0:03

a kde se dá koupit karbid? Myslím, že si to pamatuji, že se to používalo u sedláků na polích, ale dnes sehnat karbid je problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.130 (?), 11.4.2011 9:19

Karbid se dá sehnat ve formě patron - ale u mne nepomohl, krtek si udělal díru u kousek dál...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 27.153 (?), 26.7.2010 9:23

Podle mé zkušenosti větrník z PETky výborně funguje . Každoroční problém s krtinci na dvorku zejména na jaře po odtání sněhu a poničený trávník jsme odstranili právě tímto větrníkem. Kovovou tyč máme o průměru 1cm, vysoká je 2,5 m. Z toho nejméně 0,5m je v zemi. Větrník se třemi lopatkami vyrobenými ze dna PETek je volně nasazen na vrchol tyče. Roztáčí se i při sebemenším závanu větru, přičemž mírně šustí a přenáší vibrace do země. Při větším a velkém větru jde už o pořádný hukot s velkými vibracemi přenášenými do země. Máme ho uprostřed dvora už 14 let a od té doby na dvorku nevznikl jediný krtinec. Za domkem v sadu si krtci žijí vesele a spokojeně dál, na jaře je tam krtinec vedle krtince. Tam to ale neřeším. Před sekáním trávy jim ty kopečky rozhrábneme a během léta žádné nové krtince nedělají.

Větrník doporučuji, tyč však musí být vysoká a zapíchnutá co nejhlouběji do země. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 156.234 (?), 21.4.2011 8:01

Dobrý den, nemáte fotku? ivastaffova@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.65 (?), 3.5.2011 11:26

Krtince jsou na loučce v samé blízkosti silnice s hustým provozem. Hluk jim jistě vadí, ale zvyknou si.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.190 (?), 1.6.2009 7:25

Teď zkouším čpavkovou vodu nalít do díry, příp chotby a přikrýt ovor nálevu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika