Díry v zemi - ktrek nebo hraboš?



juras13 - (21) - 156.56 (?)
30.5.2009 15:50

Snad to pomůže.Vyskouším to a pak to tu napíšu estly to fungovalo.Sice tu mám ještě krtka ale krtek mi nevadí.Ale ten udajny Hryzec mi dělá hodně dir na zahradě a krade mi rostlyny pod zem, asi si chce udělát pelíšek.Snad ty pet láhve pomůžou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
juras13 - (21) - 229.91 (?), 29.5.2009 19:31, zobrazeno: 52686x

Zdravím všechny.Chtěl jsem se vás zeptat.Zničeho nic se mi dělají ďůry na zahradě ve hlíně, vypadá to jako by tam někdo zarazil tyčku a pak vytahl.Jednou jsem to přístihnul co to je.Mněl jsem tam malou fialku a a z pozoroval jsem jak něco tu fialku tahá do zemně, normálně se mi před očima stratila do půdy.A těch malích dírek mám na zahradě hromadu.Neznáte nějake recept jak to vypudit z mojí zahrady?Bydlím v rodiném baraku se záhradkou.Předem moc vám děkuji za vaší radu a pomoc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.254 (?), 30.5.2009 14:35

Zdravím, podle popisu to vypadaá na hryzce, to je těžkej protivník. Okamžitá pomoc je vyrobit pár větrníků z PET lahví, on má rád ticho a klid, ale otáčející se petka na zapíchnutém drátě do půdy přenáší vibrace a on se těmto místům vyhne, jediný problém je bezvětří. Mám vyzkoušené, že to opravdu funguje. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
juras13 - (21) - 156.56 (?), 30.5.2009 15:50

Snad to pomůže.Vyskouším to a pak to tu napíšu estly to fungovalo.Sice tu mám ještě krtka ale krtek mi nevadí.Ale ten udajny Hryzec mi dělá hodně dir na zahradě a krade mi rostlyny pod zem, asi si chce udělát pelíšek.Snad ty pet láhve pomůžou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Sršeň Milan - (6) - 150.2 (?), 23.7.2009 12:35

Pet lahve nepomůžou měl jsem na zahradě slípky morky i perličky! Tak že krtek měl rámusu až až a vůbec mu to nevadilo co 100% zabralo byl karbid pět let byl od něho pokoj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 113.78 (?), 11.4.2011 0:03

a kde se dá koupit karbid? Myslím, že si to pamatuji, že se to používalo u sedláků na polích, ale dnes sehnat karbid je problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.130 (?), 11.4.2011 9:19

Karbid se dá sehnat ve formě patron - ale u mne nepomohl, krtek si udělal díru u kousek dál...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 27.153 (?), 26.7.2010 9:23

Podle mé zkušenosti větrník z PETky výborně funguje . Každoroční problém s krtinci na dvorku zejména na jaře po odtání sněhu a poničený trávník jsme odstranili právě tímto větrníkem. Kovovou tyč máme o průměru 1cm, vysoká je 2,5 m. Z toho nejméně 0,5m je v zemi. Větrník se třemi lopatkami vyrobenými ze dna PETek je volně nasazen na vrchol tyče. Roztáčí se i při sebemenším závanu větru, přičemž mírně šustí a přenáší vibrace do země. Při větším a velkém větru jde už o pořádný hukot s velkými vibracemi přenášenými do země. Máme ho uprostřed dvora už 14 let a od té doby na dvorku nevznikl jediný krtinec. Za domkem v sadu si krtci žijí vesele a spokojeně dál, na jaře je tam krtinec vedle krtince. Tam to ale neřeším. Před sekáním trávy jim ty kopečky rozhrábneme a během léta žádné nové krtince nedělají.

Větrník doporučuji, tyč však musí být vysoká a zapíchnutá co nejhlouběji do země. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 156.234 (?), 21.4.2011 8:01

Dobrý den, nemáte fotku? ivastaffova@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 176.65 (?), 3.5.2011 11:26

Krtince jsou na loučce v samé blízkosti silnice s hustým provozem. Hluk jim jistě vadí, ale zvyknou si.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.190 (?), 1.6.2009 7:25

Teď zkouším čpavkovou vodu nalít do díry, příp chotby a přikrýt ovor nálevu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika