Centimetrový brouk - škůdce



host - 30.14 (?)
17.6.2008 21:24

Ach jooo!!!TAk teď už tedy vím, že je to listokaz.Měla jsem obavu z brouků a jak tak to pročítám, tak jejich potomstvo je snad ještě horší!!!Co s tím, když mechanické i chemické ničení je neefektivní?!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host, 18.6.2001 10:38, zobrazeno: 20106x
Mám takový problém. Na zahradě se mi již 2. rokem objevuje takový centimetrový hnědo-zelený lesklý brouk, který sežere na co přijde. Loni listy třešní a jabloní ( i malá jablka), letos i listy jahod. poradí mi někdo co toje? a jak proti němu bojovat? evetuelně odkaz na www stránku. Mohl bych jeden exemlář chytit a naskenovat. Dík za odpovědi.
Jindra jpr@seznam.cz
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 19.6.2001 7:33
Prý je to mandelinka vrbová
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
JDo - (1) - 228.151 (?), 14.6.2008 10:09

Letos 2008 se přemnožil lesklý brouček vyžírající dokonale hmotu listů (malin, ostružin, některých květin ale i vrby...) a také malé plody (jablíček...?). Nasbíráme ho během chvíle stovky - sedí na listech většinou na sobě po dvou a asi se pilně rozmnožuje.

Jak se jmenuje a jak na něj ???

JDo@telecom.cz


"mandelinka vrbová ???"

"mandelinka vrbová ???"
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 5.236 (?), 14.6.2008 12:09

Mam take takovy problem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pat a Mat - (19) - 30.14 (?), 14.6.2008 20:27

U nás ten neřád taky řádí.Ráno, když projdu trávníkem, tak se zvedají mračna.Žerou na co přijdou.Sousedi mysleli, že to jsou včely -než nasadili brýle. Hledala jsem, ptala jsem se a výsledek nulový!

Prosím, poradí někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.40 (?), 14.6.2008 21:55

S velkou pravděpodobností se jedná o listokaze zahradního, podle serveru skudci.com si s běžnou populací tohoto brouka poradí ptáci. Taky jsou tam rady na nějakou chemii, ale čím více se jí používá, tím více se samozřejmě narušuje přírodní rovnováha, takže pomoc je to jen krátkodobá a v dlouhodobém horizontu kontraproduktivní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 15.6.2008 8:19

Je to určitě listokaz, již se o něm zde na fóru psalo. Dospělý brouk žije jen krátce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 30.14 (?), 17.6.2008 21:24

Ach jooo!!!TAk teď už tedy vím, že je to listokaz.Měla jsem obavu z brouků a jak tak to pročítám, tak jejich potomstvo je snad ještě horší!!!Co s tím, když mechanické i chemické ničení je neefektivní?!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 17.6.2008 22:17

Chémia by aj bola, ale v ČR nie je registrovaná v malobalení - účinná látka imidacloprid. Veľkobalenia asi nezoženiete. Druhá možnosť sú parazitické hlístice Heterorhabditis megidis.

PS: V nadpise je "škůdce ... i plodů". Akých?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pat a Mat - (19) - 30.14 (?), 18.6.2008 22:04

Působí tento druh parazitických hlístic i na slimáky?

S těmi plody nevím, s nadpisem jsem se pouze svezla neboť hejna listokazů mě děsí- nejenom oni.Nejúžasnější je, když zjistím, že mám nějakého zapleteného ve vlasech. Na jabloních jsem jich vždy pár zahlédla(v tomto ročním období),ale takové množství jsem ještě nezažila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika