Calypso 480 SC - účinná náhrada



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?)
2.4.2019 15:32

Já bych do Spintoru na pilatky "nešel". Ale nějaký pán tady nedávno psal, že Spintor proti pilatce používá, a že funguje. Možná, si dělal legraci.

Pre mňa je ťažko pochopiteľný zákaz používania Calypsa pre malopestovateľov pri jeho súčasnom neobmedzenom používaní veľkopestovateľmi.

Pravděpodobně si někdo myslí, že zahrádkář je větším rizikem pro přírodu než zemědělec. Já bych řekl, že je to opačně. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 9.5.2018 21:17

Pokud by šel koupit v kamenné prodejně v polsku, nebyl by problém zajet. Otázkou je jestli nebude taky jen pro profesionální použití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.122 (?), 17.5.2018 14:18

Tak z Maďaska přišla originální litrovka s cenou na polovině, za co se prodává tady, kde navíc vyžadují profesionální použití. Na nejbližší desetiletí mám vystaráno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 69.72 (?), 18.5.2018 19:45
Dobrý den, prosím mohl byste sdělit ve kterém obchodě se dá koupit? Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ankoriam - (1) - 30.253 (?), 31.3.2019 13:58
Dobrý den, o jaký obchod se jedná, poradíte mi? Dostupné postřiky jsou neůčinné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 185.138 (?), 31.3.2019 19:37

Zkuste ve vyhledávači přidat text "ochrona roślin", google vám určitě něco najde. Na ebay je ještě dražší než u nás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 31.3.2019 20:14

To tedy neděláte panu Hlavatému moc velkou radost, že chcete i nadále používat Calypso, které snad není moc dobré pro včely. Tak nějak před rokem se tady vůči tomu postupu důrazně ohrazoval. Ono je to těžký. Decis a Karate škodí jiným užitečným organismům, Reldan smrdí tak, že působí pro včely jako repelent a odrazuje je tak od návštěvy takto postříkaných květů, takže velký výběr není. S Reldanem tedy opravdu počkat až do dokvétání, nebo ten Mospilan, co používá Kuky společně se smáčedlem. Někdo psal o použití Spintoru, ale to jsem ještě nezkoušel. Co na Spintor říká Kuky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 2.4.2019 7:27

Čo sa týka pesticídov (insekticídy a teda aj neonikotinoidy patria medzi ne), tak na výber máme pravdepodobne len medzi menším a väčším zlom (z hľadiska ekologického, enviromentálneho aj zdravotného). 

Problém vidím najmä v dôveryhodnosti rôznych vedeckých štúdií o škodlivých účinkoch jednotlivých preparátov - nakoľko sú "cenzurované", resp. ovplyvňované ekonomickými záujmami veľkých firiem. Pretože výroba a predaj pesticídov je obrovský svetový biznis. Podobne ako trebárs výroba liekov, alebo - ak chceme zostať v záhradkárskej problematike - otázka používania glyfosátu. Malopestovateľ sa dosť ťažko orientuje v informáciách, ktoré môžu byť takto "filtrované".

Pre mňa je ťažko pochopiteľný zákaz používania Calypsa pre malopestovateľov pri jeho súčasnom neobmedzenom používaní veľkopestovateľmi. Nečudo, že drobní záhradkári si následne hľadajú (a nachádzajú) cestičky ako sa ku Calypsu dostať. Isté je, že ľudstvo zatiaľ nie je v postavení  "...až budem umět všechno vyrobit...",  a včely aj iných opeľovačov životne potrebujeme. Einsteinov výrok o včelách a ľudstve (ktorý mu je zrejme pripisovaný neprávom) zatiaľ platí...    IH  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 2.4.2019 8:02

Tak, tak - nejvíce včel zahyne při postřicích řepkových polí. Ale o tom se nesmí mluvit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 175.49 (?), 2.4.2019 13:46

Spintor je na mně moc biowink. Pro užitečný hmyz a roztoče je toxický. Nepůsobí na pilatky. Ale má krátkou OL, takže bude vhodný proti invazivní octomilce v drobném ovoci nebo makadlovce v rajčatech. Dříve či později...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 2.4.2019 15:32

Já bych do Spintoru na pilatky "nešel". Ale nějaký pán tady nedávno psal, že Spintor proti pilatce používá, a že funguje. Možná, si dělal legraci.

Pre mňa je ťažko pochopiteľný zákaz používania Calypsa pre malopestovateľov pri jeho súčasnom neobmedzenom používaní veľkopestovateľmi.

Pravděpodobně si někdo myslí, že zahrádkář je větším rizikem pro přírodu než zemědělec. Já bych řekl, že je to opačně. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika