Blecha ze zahrady do bytu?



host - 218.196 (?)
9.3.2017 20:07
presne tak, my sme sa dopracovali k blche tak ze v pod starou budou na naradie sme mali jezka aj s hniezdom co sa mi zdalo super zo zaciatlu a dcerka sa boizko obcas hravala a chytila tam blchu kt doniesla domov. tiez som mesiac v kuse riadila, prala, savovala a vysavala.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 147.108 (?), 5.4.2010 20:51

To víte Vy, ale vědí to ty blechy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 107.136 (?), 14.7.2010 7:47

Jediný opravdu úspěšný způsob je prevence: máme doma dva kocoury, obyčejné domácí micky - trvale venkovní, co se mi sotva otevřu dveře na terasu derou do domu. A tak čas od času zajedu na veterinu, nechám tam bohužel tisícovku a kočky pořádně postříkám Frontlainem, nacpu odčervovací pastou (tablety mi plivou i schované do masa) a pastou roti chlupům v žaludku. A je klid. Jediné co mě šte, jsou sousedovic kočky, některé mi totiž stoprocentně "třepou" blechy při pochodu mojí zahradou (soudě podle jejich vzhledu, sousedi asi F. nekupují). A některé jsou tak přidrzlé, že mi chodí i do domu. Sousedovic půlroční kotě jsem nedávnou vyhazovala z ložnice. Takže pokud už stříkám svoje kočky a naskytne se u toho i ta sousedovic, tak to absolvuje taky. Leze to sice do peněz, ale pro klid mojí duše...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 254.3 (?), 30.9.2010 23:02

A já zas musím říct, že máte pravdu jen z části.  Máme dva psy a dva kocoury už sedm let. Všechny současně pravidelně ošetřujeme přípravky proti blechám, klíšťatům a parazitům a celá léta to funguje. ALE!!!  Ale koncem srpna jsem odjela na 6 dní k rodičům (manžel denně do večera v práci) a po návratu jsem se nestačila divit! Na dvoře nastěhovaná cizí zablešená kočka se čtyřmi ještě víc zablešenými koťaty v pohodovém soužití s našimi mazlíčky. Další ALE! Koťata divoká, kočka nedůvěřivá k lidem. Srdce mi nedovolilo je vyhnat a odměny jsem se dočkala hned za čtyři dny. Stačilo přejít přes dvůr do garáže a měla jsem ponožky obalené DOSLOVA blechami. Než jsem pochopila co se děje, stačila jsem si i dvě přinést do koupelny. A začaly perné čtyři týdny! NENÍ pravda, že blechy zvířecí NEJDOU na lidi! Na někoho ne, na někoho "sakra" hodně. Zbytek rodiny je bez jediného štípance, jen moje lýtka vypadají jako po neštovicích. Po poradě s veterináři a několika deratiz. firmami padlo několik desítek litrů SAVA a deratizačních postřiků, několik praček denně, "domácí" kocouři a psi absolvovali několik nepříjemných silně "smradlavých" koupelí v Neostomosanu, nastala likvidace truhlíků s balk. květinami (blechám se líbilo i v nich a dokázaly se protáhnout i síťkami proti hmyzu na oknech), desinfekce garáže, trávníků apod., prostě všeho do 2m výšky. Strávila jsem tři týdny v gumovkách a pláštěnce-pro venkovní pohyb a doma stále v bílém oblečení, abych náhodou nějakou nepřehlédla. I do auta se dostaly! Byl to neustálý kolotoč, protože kočka se nedala chytit k odblešení a koťata už vůbec ne, a tak je nakonec nejspíš vyhnal ZÁPACH desinfekce. Zítra začínáme druhé kolo deratizace, protože se pravděpodobně začnou po třech týdnech líhnout nové potvůrky ze "zapadlých" vajíček.  ZÁVĚR:  v některých případech se opravdu můžete starat o své pejsky a kočičky velice zodpovědně a stejně nastane situace, kdy to prostě přeroste v přírodní katastrofu, a můžete mít doma stále čisto a uklizeno a přehánět to s hygienou,  a není to nic platné. Můžu jen doufat, že se kočka s rodinkou nevrátí!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 218.196 (?), 9.3.2017 20:07
presne tak, my sme sa dopracovali k blche tak ze v pod starou budou na naradie sme mali jezka aj s hniezdom co sa mi zdalo super zo zaciatlu a dcerka sa boizko obcas hravala a chytila tam blchu kt doniesla domov. tiez som mesiac v kuse riadila, prala, savovala a vysavala.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 70.67 (?), 7.8.2017 20:35

Dobry vecer, a co jste pouzili na ten travnik, nejaky pripravek?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika