Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Tak už s nimi mám zkušenost také. Najednou jsou na zahradě kde nikdy před tím nebyly. A tak pročítám diskuse a sháním informace. Škoda jen, že informace jsou typu: "Namazala jsem je olejem na opalování a svědění přestalo." Jestli chci zahájit válku sametkám, musím informace zveřejňovat pokud možno vyčerpávající. Takže olej, ano ale jaký? Typ, výrobce atd. Každá informace je důležitá. V diskusi o klíšťatech se dočtete, že někdo používá na živý plot postřik Zollonem. Zollone 35EC je proti červivosti jablek, stříká se myslím i na půdu, ale byl použit právě tento? Dočtete se, že někdo používá při očistě všechno co má v sobě extrakt z levandule, někdo dehtové mýdlo, pro prevenci na oděv Difusil, Predator DEET 25%, na tělo repelentní indulonu. Na postřk půdy Sulikol K, postřiky obsahující chlerpyrifos a carbaryl (Nurelle D, Dursban). Dle mé zkušenosti někdy trvá mnoho hodin, než se objeví první kousnutí. Rozškrábáním nezlikvidujete vetřelce, jen jej donutíte přelézt na jiné bezpečné místo a znovu kousnout. Zkoušel jsem Jodisol tinkturu, dokonce perchloretylen(něco jako čistič Čikuli), nepřesvědčil jsem se o účinnosti, dva dny se to prostě musí vydržet a hlavně neškrábat. Pokus zakápnout Jodisolem, pak roztrhnout jehlou a vymáčnout a znova zakápnout se mi taky zdá jako ne moc účinný, navíc reakce v okolí štípnutí vypadá, jako by vetřelec a jeho látky zůstaly v ráně. Jako prevenci proti sametkám v oblečení používám právě ten perchloretylen. Všechno oblečení při přijití z venku dám do igelitového pytle a navrch naleji asi jedno štamprdle toho dryáku a pytel pečlivě uzavřu. Těžké výpary klesají a prolezou celým ošacením. Druhý den stačí 20min. vyvětrat a obléci. No a ještě před tím se celý ale opravdu celý namažu repelentní indulonou. Určitě je mnoho zoufalcú, které tato potvora zužuje a věřím že jen diskusí a předáváním zkušeností se dá nějak ta bitva vyhrát. A ještě poslední informace, zkusím ten Zollone 35EC koupit a aplikovat. A samozřejmě napíši jakých účinků jsem tím dosáhl.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika