Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Už dva dny jsem na spadaných Lepoticích a i Althanových neviděl žádnou vosu. Jen včely na poškozených plodech.
Ale to nic neznamená protože jsem ze žádného plodu nemusel sundávat hnusáka, ač většina ohlodání myslím pochází od nich.
Ale třeba jsem se s nima jen časově míjel, nevím.
*
Další celkem zajímaví škůdci spadaných švestek jsou jezevci. Ani bych o nich nevěděl, nebýt psa který se s nima po nocích někdy jak ho na volno pustím rve.
*
A vlastně i ten pes je svým způsobem škůdce. Dnes jsem si ho vzal do sadu sebou a pozoroval ho. Švestek poničených si ani nevšimnul. Vybíral si jen ty nejzdravější, z nich odkousnul jen část a zbytek i s peckou vyplivnul.
Tipnul bych si, že do doby než ho to přestalo bavit, nebo se nažral, poničil asi tak 50 plodů.
*
Tak mně tak napadlo jakou škodu, v porovnání se včelami, by mohla napáchat smečka volně pobíhajících psů. Hlavně u nižších tvarů.
Anebo ti jezevci...

Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika