Vyplatí se v dnešní době stavět skleník nebo koupit hotový?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?) 
9.1.2012 18:07

Dveře jsou křídlové a stejně jako na čela je přímo na ně nalepeno sklo silikonem. Detailní fotky jsem nenašel, jen jednu celkovou. Čela jsem rozdělil rozdělil profily dle potřeby konstrukce (rantl plotu) a taky pro využití menších tabulí skla. Okno je výklopné dolů, v plánu jsem měl ještě olištování hran a spár mezi skly ale v okamžiku kdy začal skleník plnit svůj účel tak nějak na to nezbyl čas.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 10.1.2012 13:26

Ještě jsem vyštrachal jeden snímek.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 10.1.2012 13:39

Opravdu máte pěkný skleník. Moje prvotní nadšení z budoucí stavby skleníku podle Vašeho, mi začíná přecházet ve zklamání z cen komponentů na stavbu potřebných. Zde je výčet: sklo rozptylové helios 4mm 10100,- profily cca 4000,- automatické otvírače 2600,-. Ještě když k tomu připočítám nějaký montážní materiál a další drobnosti jako benzín atd, Tak už jsem překročil cenu skleníku Tobiáš satelit 2 a ceně Limesu jsem se hodně přiblížil. Nakonec to opravdu vypadá že raději půjdu na melouch a skleník koupím hotový a dovezou mi ho až pod nos. Jinak Vám moc děkuji za ochotu, možná jste pomohl více lidem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 10.1.2012 13:49

Je fakt že já měl sklo gratis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.246 (?), 13.3.2012 12:06

Na skle se dá ušetřit tím, že si zjistíte kdo ve vašem městě vyměňuje plastová okna. A z jejich odpadu tj. starých oken z paneláku se dají dát na skleník. Takhle jsem to udělal já a stálo mě to jen flašku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 12.4.2012 12:34

Tak tady je výsledek mého dotazu. Sklníková přístavba Limes Variant D6 se zapuštěnými dveřmi o 50cm a okapem+automatické otvírače zdarma. Celkové náklady 32000Kč zahrnují výkopové práce bagrem, stavební materiál a samotný skleník. Kromě výkopových prací jsem všechno dělal s pomocí manželky a rodičů.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 225.31 (?), 12.1.2013 18:28

Máte to opravdu pěkně udělané. Ty akumulační vlastnosti zdiva jsou opravdu k nezaplacení, ikdyž je to jen stodola. Možná bych měl strach, že z té střechy by mohly padat kusy zmrzlého sněhu a nadělat škody. Možná je skleník tou střechou i trochu zastíněn, to bych ale bral v parných letních dnech spíš jako výhodu.

Ty solárka používáte k čemu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 12.1.2013 18:38

Díky, co pamatuji tak z té střechy nikdy nesjel sníh. Sníh sjíždí pouze z těch panelů, ale sjíždí dá se říct okamžitě nebo maximálně když je na nich 5cm což už se stalo tuto zimu mockrát a skleníku to nikterak neublížilo. Jinak ty panely využíváme na ohřev TUV a na stodole jsou proto že orientace střechy je sever / jih a na baráku je střecha východ / západ. Pořízeno v dotačním programu Zelená úsporám.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 225.31 (?), 12.1.2013 19:12

Tak ta orientace světových stran je výhodná i pro ten skleník. Také používáme sluneční kolektory na ohřev TUV, v létě vodu ohřejí bez problémů, ale v zimních mrazech už účinnost nemají. Jsou to stará solára, co se u nás používala ještě snad před rokem 1989. Táta je objevil v kovoštoru, kde skončila po větrné bouři, repasoval je a používáme je víc jak 20 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 14.4.2014 8:17

Znovu jsem dospěl k názoru, že koupit hotový skleník bude lepší a zde je následník starého dosluhujícího skleníku po dědovi. Jedná se opět o Limes, tentokrát Variant L9 s prodlouženými dveřmi o 20cm +otvírače zdarma.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika