Vybíráme skleník



host - 168.103 (?)
22.3.2019 8:51

Nepříjemná škoda. A jak jste dopadli ostatní, Odešel někomu skleník ze skla? Nebo jen polykarbonáty? U mě jsou skleníky (ze skla) v pohodě. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 168.103 (?), 22.3.2019 8:51

Nepříjemná škoda. A jak jste dopadli ostatní, Odešel někomu skleník ze skla? Nebo jen polykarbonáty? U mě jsou skleníky (ze skla) v pohodě. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 22.3.2019 9:23

Přijde mi to spíš jako reklama na zmiňovaného výrobce...

Samozřejmě, že nikomu se nic nestalo ani s polykarbonátem - pokud má někdo náhodou hliníkovou konstrukci, tak si ji připevní k zemi. A ostatní mají pozinkovanou ocel, která vám rozhodně neuletí. Pokud je skleník na fotce destruovaný opravdu větrem, pak je to POUZE blbost majitele, nikoli chyba výrobku. Ono totiž u méně robustních skleníků je v návodu zdůrazněno, že skleník není samonosný, ale musí být pro něj zbudován základ, ke kterému musí být připevněn.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 24.3.2019 19:28

Tiež si myslím, že skleník nezničilo počasie, ale skôr nedostatočné ukotvenie v zemi. Moje oba skleníky (sklenený aj polykarbonátový) prežili bez akejkoľvek ujmy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.39 (?), 25.3.2019 9:00

Větříček zmiňovaný panem Waltrem co běhal s čelovkou mi z polykarboše opět vysadil dveře ze spodního pojezdu a vmáčkl jednu desku na návětrné stěně (to jak psal pán výše že to nejde :-)), ale vše šlo s trochou hrubé síly a ženské šikovnosti nasadit zpátky. V tom měl (jiný) pán výše pravdu, že polykarboš když uletí tak jde zpravidla nasadit zpět, kdežto sklo křachne..

Ta hrůza na fotce vypadá že skleník prostě uletěl, tohle poryv neudělá.. u pořádně ukotveného vyndá desky ale neodnese ho celý snad a už vůbec nekřapne tyčky.. To je vidět na trampolínách a zahradním nábytku, u skleníku uletí jedno plato, neukotvená trampoška odletí celá jako tohle na fotce..

Sáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.5 (?), 25.3.2019 11:43

Mě ten "větřík" vyrazil jedno polykarb. okno a jak nabral vzduch, tak ho vytrhnul z betonového základu a naštěstí se zarazil o sousedův plot. Už sedí na místě, ale přichycený prozatím lanem, musí se vymyslet jiné ukotvení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.253 (?), 2.5.2019 0:40

Tak ten rozmačkaný skleník opravdu reklama není. Když byly silné větry loni a předloni, tak to sousedovi vždy jen vyrazilo sem tam nějakou tabuli, ale asi udělal nějakou úpravu proti vypadávání - ještě jsem se s ním o tom nebavil a tak tentokrát tabule statečně držely na svém místě.

Vím, že nějaký základ tam po skleníku zůstal (to torzo už je odstraněno), ale jestli k tomu byl přichycen napevno?

Každopádně tentokrát ten vítr byl naprostý masakr a osobně jsem tady (Jeseníky) takový ještě nezažil. Soused měl tu smůlu, že vítr měl směr přesně na bok skleníku, což umožnilo jeho celkem snadnou destrukci.

Jinak k reklamě wink. Trjosku jsem nakonec objednal a tento týden mi přišla. Zatím ji skládám po částech v klidu v garáži. Pouze ty polykarbonáty, to je mazec. 3 tabule rozměru 6 x 2,1m, to jsou teda pořádné plachty. Dopředu už mám strach z manipulace venku, protože u nás bezvětří snad nikdy není.

Konstrukce se jeví celkem v pohodě a skládání je poměrně jednoduché. Sice titěrné, protože tam je snad 700 šroubovaných spojů, ale jednoduché, protože zatím (kupodivu) všechno pasuje. Ten levný foliovník, který jsem zmiňoval, že vydržel, tak ten šel skládat mnohem hůř. To byl opravdu laciný čínský výrobek. Volya je "rusák" a tak jsem kvalitu čekal podobnou nebo horší, ale kupodivu je kvalita dobrá, byť to ještě nemám celé. Polykarboš byl přibalen od výrobce Palram. Nejprve jsem byl v šoku - čekal jsem inzerovaný německý Gutta, ale tohle je Izraelský a Palram je (dle jejich stránek) světový lídr ve výrobě polykarbonátů. Takže pokud nekecají, tak by to měla být kvalita.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.253 (?), 2.5.2019 0:46

A ještě chci dodat, že v jiné obci asi 10 km od nás jsem v něčí zahradě viděl velmi podobně destruovaný další skleník (polykarbonátový). Takž ten vítr tady byl vážně festovní. Již 2 desítky let jezdím stále stejnou cestu do práce a tolik popadaných stromů tam nikdy nebylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika