Skleník u zdi



Jarda.Vysocina - (48) - 162.2 (?)
7.6.2011 7:24

Dobrý den, také uvažuji o stejné stavbě skleníku u zdi. Mám zděnou garáž z šamotových cihel, silnou 35 cm a ty jsou vyspárované, stojí tam už 40 let a její stěna je přesně na jih, dlouhá 4,5 metru. Myslel jsem, že je to idealní na to, abych k ní přistavil skleník. Teď tady čtu, že by to mohlo začít vlhnout, a tak nevím, jestli tam vůbec stavět skleník. Jaké máte zkušenousti?

Jarda

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 7.127 (?), 25.5.2011 10:58, zobrazeno: 18570x

Dobrý den. Zajímali by mě zkušenosti vás, kdo máte skleník postavený u zdi. Vybrali jsme si skleník Satelit 2,5m od Tobiáše a řeší teď otázku problematiky zdi. Nikde jsem se nedočetla, zda je třeba zeď ke které skleník přiléhá něčím natřít, aby ji pěstování ve skleníku nepoškozovalo a naopak aby zeď negativně neovlivňovala pěstování. Jedná se o novostavbu, která má být ještě zateplována.

Máte někdo skleník přiléhající ke zdi zateplené polystyrenem, nebo vatou?

Na výstavě hobby mě jeden pán iformoval, že prý se z polystyrenu může cosi uvolňovat co škodí pěstovaným plodinám

Poradíte jak udělat povrchovou vrstu zdi skleníku? Klasická fasáda, nebo nechat jen lepidlo a natřít něčí...

Budu ráda za jakékoliv poznatky či jen názory. Díky! Andrea

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 26.5.2011 19:45

Dobrý den, zateplením stěny se připravujete o výhody skleníku postaveného ke zdi. Musíte si uvědomit, že izolace (polystyren, vata) neakumuluje teplo, takže ho v noci nebude vyzařovat zpět do skleníku a dostávate se na parametry obyčejného volně stojícího skleníku. Nehledě na to, že by velice trpěla izolace zdi vysokými teplotami ve skleníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.25 (?), 31.5.2011 8:33

Skleník bych přímo na barák nelepil, je v něm dost velká vzdušná vlhkost. Barák by začal plesnivět, byla by to jen otázka času.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jarda.Vysocina - (48) - 162.2 (?), 7.6.2011 7:24

Dobrý den, také uvažuji o stejné stavbě skleníku u zdi. Mám zděnou garáž z šamotových cihel, silnou 35 cm a ty jsou vyspárované, stojí tam už 40 let a její stěna je přesně na jih, dlouhá 4,5 metru. Myslel jsem, že je to idealní na to, abych k ní přistavil skleník. Teď tady čtu, že by to mohlo začít vlhnout, a tak nevím, jestli tam vůbec stavět skleník. Jaké máte zkušenousti?

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 7.6.2011 7:37
Mít takovou zeď tak už ho tam mám, pokud na stěnu nebude stékat kondenzát ze skel tak bych v tom problém neviděl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 70.100 (?), 7.6.2011 7:52

Když bych chtěl být punťa, potáhl bych tu zeď nějakou parozábrannou fólií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 7.6.2011 8:08

Máme třicet let skleník na stěně více než stoleté zděné stodoly a problém naprosto žádný. Ani zeď ani pěstované plodiny si nikdy nestěžovaly. Jde o zeď z pálených cihel s vápennou fasádou. A samozřejmě nevytápěnou budovu.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.178 (?), 22.7.2011 15:36
Mám u jižní zdi z cihel (dílna) skleník Satelit 2x6 m od Tobiáše již 10 let. Žádný problém s vlhkostí nemám, naopak zeď působí jako regulátor tepla.Na omítce se žádná vlhkost nekondenzuje. Větrám pomocí 2 horních oken s automat. otvírači a případně dveřmi.Josef
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 57.149 (?), 13.12.2016 9:31

Chtěl bych se zeptat. Mám klasický nevytápěný skleněný skleník 3x3m s jednduchým zasklením jedním čelem postavený k východní zdi - vstup do skleníku od západu. Zeď je plot ze štípaných betonových tvarovek. Chci na zeď přidělat police, ale než to udělám váhám jestli zeď nezateplit - ochudil bych se sice o akumulaci, ale nedokážu vyhodnotit jestli přínos akumulace předčí negativum vyzařování chladu při zamračených dnech (jaro/podzim).

Pak je tady s tím související otázka jestli je dobrý nápad zeď natřít na bílo.

Díky

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 222.135 (?), 28.12.2016 23:36

Zdravím.Mám podobné dilema co se týče odstínu barvy u skleníku u zdi, zda bílou která odráží světlo nebo tmavou která sice přispívá k akumulaci tepla ale zase stíní.Podařilo se Vám sehnat nějaké nové informace?

Jarda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika