Problém se základy pro skleník



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?) 
3.4.2014 17:38

Zvolil bych skleník takových rozměrů, aby předozadní osa ležela na vrstevnici. Jeden bok by byl mírně vyvýšen, druhý mírně utopený. Vstup by byl ale v rovině terénu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 3.4.2014 18:31

Je zde ještě jedna možnost o které se asi ještě nediskutovalo - srovnat terén, vytvořit malou terasu a na rovné plošině pak postavit skleník standardním způsobem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 3.4.2014 19:51

z dlouhodobého hlediska je toto "Wimpiho" řešení nejpraktičtější.

Sejmout v celém pracovním prostoru kulturní zeminu, vykopat základy bez obav, že si do kulturní zeminy zanesu jalovinu. vybetonovat základy (vyzdít ze ztraceného bednění), z jaloviny upravit terasu (u základu zvenku nezapomenout na drenážní obsyp), rozprostřít kulturní zeminu navrch a do skleníku navést směs kulturní zeminy, kompostu a hnoje. Sešroubovat skleník... jak jednoduché na papíře/obrazovce...

S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.188 (?), 3.4.2014 20:49

Ono se to špatně popisuje, ale na té vyšší straně je i vyšší spodní vrstva neúrodného bentonitu. Když tedy skryji vrchních x desítek cm úrodné ornice, dostanu se téměř na úroveň spodní vrstvy.

Každopádně jsem se rozhodl pro kompromis. Vzadu bude skleník na úrovni terénu (navezená ornice ještě sedne) a vpředu holt bude nějakých cm schod :-(. Díky všem za podnětné názory, klidně pište dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 3.4.2014 21:17

Udělat rovnou terasu na které by se nám dobře stavělo je báječný nápad,ale architekt zapomněl na fakt, že si navezená zemina nerovnoměrně sedá i několik let, než je okolí celistvé,zpevněné, a dá se na něm bez obav stavět.Dvě nestejnorodé šikmé plochy zeminy se sice časem spojí,ale vytvořený spoj lze přirovnat ke dvěma plochám slepenými lepidlem.V opačném případě při déletrvající větší vodě zemina ujede dolů i se skleníkem.Pokud nenastane sesuv celé terasy, ujede jen část nespevněné zeminy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 3.4.2014 21:39

... a sesunutá zemina zavalí a rozboří dům, který stojí pod terasou. Trosky domu se zřítí na silnici těsně před projíždějící autobus plný dětí. Hrůza domyslet...! indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 3.4.2014 22:16

Nic neujede, základ je v rostlém terénu

a jestli mi 1/2 nezámrzné hloubky tvoří navážka, tak jsem pořád bezpečně v rostlé zemině pevně opřený. Deš´tovou vodu vyřeší drenážní obsyp a mírný spád terasy 3-5% (3-5 cm na m). Jako větší problém bych viděl tu nerovnoměrnou vrstvu kulturní zeminy ve skleníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.30 (?), 4.4.2014 9:19

Udělám to takhle. Dělal jsem to od ruky, tak to ztracené bednění na obrázku není právě vodorovné :-)Doufám, že v reálu to dopadne líp.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.126 (?), 4.4.2014 9:46

A uprostřed stejným způsobem uličku a ve vstupu nebude schod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.30 (?), 4.4.2014 10:14

Na uličku už mi bohužel nezbývají síly a chuť. Mám ještě mraky další práce. Ale bylo by to samozřejmě fajn. Takhle tam asi jen položím zatravńováky :-( 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika