Příprava skleníku na jaro



Stránky: 1,  2,  3   
Majkl - (16) - 246.143 (?) 
11.1.2023 11:56, zobrazeno: 4108x

Zdravím vás,

prosil bych o radu, jak mám postupovat při přípravě skleníku na Jaro. Ať už letos, kdy začnu pozdě nebo (pokud by v tom byl rozdíl) i další roky, kdy není problém, abych začal už na podzim.

Kromě dezinfekce skel apod., bych chtěl využít dusíkaté vápno, granulovaný hnůj, kompostovou zeminu a přerytí.

Mám představu, že bych skleník vyplel a odebral nějakou zeminu (to už jsem udělal). Potom trošku pokopal a zasypal dusíkatým vápnem. Plochu bych překryl, zalil a měsíc nechal být. Po měsíci bych zeminu odkryl, dodal granujovaný hnůj a zryl. A nějakou krátkou dobu před sadbou bych dosypal kompost znovu trošku zryl a urovnal.

Máte pocit, že je to takto v pořádku nebo je třeba postupovat jinak?

Moc děkuji za rady

Michal

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 11.1.2023 17:51

Michale, děláte to dobře. yes Sám ani skleníkům nevěnuji tolik práce. Každý máme jiné podmínky, jiné možnosti, ale celkově nám jde o to samé, vypěstovat v skleníku co nejvíce kvalitní zeleniny. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 199.133 (?), 11.1.2023 18:52

... zasypal dusíkatým vápnem... Podle mne by se mělo dusíkaté vápno zapravit do země - buď rotavátorem nebo mělce zrýt. Potom zalít a tepre pak překrýt nepropustnou folií /uigelitem/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Majkl - (16) - 246.143 (?), 12.1.2023 9:40

To není problém, klidně to zaliju nejdříve. Jenom nemám nepropustný igelit, ale takovou tu folii, co je proti plevelu a zeshora propustí vodu. Tak snad to nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 228.96 (?), 12.1.2023 15:22
Tiež mám skleník niekedy v polovici januára asi túto sobotu posypem a zaryjem dusikate vápno..polejem a nechám do polovice februára zakryté fóliou.. obyčajne. Robím tak že pred sadenim paprík a paradajok do skleníka vyhĺbim jamu 5..7 L do nej dám 60 percent kompostu a zvyšok pôvodnú zeminu zo skleníka..dnes vonku 6 a vnútri 26 st

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 199.133 (?), 12.1.2023 18:36

Lepší by bylo si sehnat igelitovou plachtu - zakrytí /igelitem/ udrží v půdě delší dobu plyny, které vznikají reakcí dusíkatého vápna s půdní vlhkostí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Radek.Z - (2) - 45.81 (?), 8.2.2023 11:49

Musím Vám říct pánové, že Vás obdivuji a že jste mě inspirovali. Sice už je to proti Vám později, ale má být teď slunečno, tak se do příprav skleníku taky vrhnu- přeci jen už se nemůžu jara dočkat.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 8.2.2023 18:27

Hm, já mám ve skleníku 15 cm zamrznuto, asi bych toho moc nepřipravil, nebo se spíš připravil o zdraví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Radek.Z - (2) - 45.81 (?), 16.2.2023 11:24

Máte někdo zkušenosti s fóliovníkem s vyztuženou plachtou? Je v ní zalitá mřížka a měla by být tím pádem snad trvanlivější. Např. v tomto stylu https://i-market.cz/99-foliovniky Píšou, že má ta plachta v sobě UV filtr a měla by bezproblému vydržet i 10 let, ale moc se mi tomu nechce věřit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 16.2.2023 13:17

Nevím z jakého přesně materiálu byla moje plachta zalitá mřížkou, ale první odešla strana sluncem nejvíce namáhaná a určitě celková plachta nevydržela déle než 5 let. Ty boky byly navržené tak, že je bylo možno namotat a větrat a za tím byla sít proti hmyzu, kterou používám do dnešní doby, ta je velmi kvalitní. Ovšem ta manipulace s plachtou ji asi také k životnosti nepomohla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika