Karel, Jiří - polykarbonátové pařeniště, zkušenosti



Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 178.179 (?)
20.4.2019 12:00

skleník Venus - zpráva po 9. zimě.

Skleník stojí, polykarbonáty bez poškození, stínění duvilaxem se již téměř smylo, stínící síť stále pevná. 

Objevila se závada na pístu, který otevírá větrací okna ve střeše. Ulomilo se šroubení které drží otevírající píst - hlinímové šrouby v hliníkovém očku se závitem. Náhradní očko za pár korun se neprodává, musel jsem koupit celý ten aparát za bratru 1000 Kč. Navíc na novém jsou držící šrouby na jiných místech než na původním, takže vrtání do konstrukce... inu inovace :-)

Minimální zimní teplota -11 C.

Dnes jsem nastěhovat poslední kaktusy.



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 166.4 (?), 26.3.2016 15:47

Skleník Venus - zpráva po 6. zimě.

Vše při starém, skleník stojí, nic z něj neopadává, polykarbonáty bez poškození, stínění s duvilaxem drží.

Zima dohromady žádná, sníh žádný, minimální teplota -11 C jen jednu noc, jinak kolem -5 C

Dnes jsem vystěhoval z domu poslední kaktusy, dost z nich, hlavně z jižní Ameriky, začalo rašit již ve sklepě v důsledku velmi teplé zimy.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 166.4 (?), 16.4.2017 9:54

Skleník Venus - zpráva po 7. zimě.

Vše při starém, skleník stojí, polykarbonáty bez poškození, stínění s duvilaxem stále drží i stínící síť stále pevná. Rezavějí spony co drží na místě polykarbonáty, ale na funci, ani rostlináře, to nemá vliv.

Po letech u nás v zimě mrzlo, minimum -20 C, zimovzdorné kaktusy, co nechávám ve sklerníku to přežily ve zdraví.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 16.4.2013 11:37

Hlavně si nikdo nekupujte to pařeniště co prodávají v Penny... to byl loni kup roku... né roku, století laugh. Okna při prvním větším větru uletěla (a to byla zatížená) a ulomilo se to. Celé to vůbec nedrží... na podzim jsem to rozložila a ted přemýšlím jestli ten polykarbonát k něčemu využít nebo vyhodit...frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.112 (?), 9.3.2016 6:37

Já jedno mám čtvrtý rok a normálně se sype, dělají se v něm díry. Při větrání a silnějším větru okna sbírám po zahradě. Okna nedoléhají (no budiž, asi nebyl úplně rovný podklad), musím je mít zatížená.  Takže ho letos zlikviduju a pořídím si i za vyšší cenu pařeniště z poctivého skla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 9.3.2016 7:09

Pokud tomu správně rozumím, tak se začaly rozpadat polykarbonátové výplně? PC není UV stabilní a pro použití v exteriéru musí být opatřen UV filtrem na povrchu. Většina desek pro venkovní použití má tuhle vrstvu z jedné strany a ta musí přijít nahoru - je to vyznačené na ochranné folii, která je na deskách a po smontování se sundává. Pokud se to otočí, tak to nedopadne dobře. Samozřejmě, taky je možnost, že to byl levný šunt.

LanitPlast, supermarkety a další, to jsou čínské šmejdy. Záruka 10 let nebo do první vichřice, podle toho, co nastane dříve. Už tu o tom byla diskuze. Dobré ohlasy jsou na firmu Korbel, ale asi to bude finančně trochu jinde. A těch poctivých firem by se určitě našlo více, prohledejte fórum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 9.3.2016 7:54

Mám jedno pařenišťátko od loňského jara. Cca 1,4m. Vydržely v něm hlávkové čekanky až do minulého víkendu. I brokolice v něm rostla a dávala malé hlavičky (typ Calabrese). Sadba ani výsevy se v něm nepálí. na opak v noci pomaleji vychládá. Toť vše klady. Konstrukce taková, že se o pařeniště nedá opřít. Otevírání jen na polovině plochy střechy = bez toho, že ho nedáte stranou díru nevyvezete, nezaložíte teplý základ. Myslel jsem si podle obrázku, že jsou otevřené jen dvě poloviny, že se dá větrat na celé ploše - omyl. Při přesunu se i při opatrném zacházení kroutí, desky vypadávají. bez rozšroubování konstrukce je nedáte zpátky. Vítr konstrukci kroutí, desky PC částečně vyskočí, bez rozmontování je nedáte zpátky. Až přijde čas rozpadu tohoto pařeniště, udělám si nové, boky buď ze dřeva nebo betonu - bez obav se o ně opřu, položím na ně prkno... Jen okna budou z PC. Měli jsme z něj v práci celý skleník, bylo to lepší než sklo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.210 (?), 17.4.2017 23:24
Máme Lanitplast, doporučuji doinvestovat do několika tub lepícího tmelu a je to v poho.Kdo to jen smontuje, může mít při větru problém.Sníh střeše nevadí, skoro okamžitě sjede, pak jen aby netlačil na boky.Lepící tmel to vytěsní a je stále pružný, takže dilatačně to taky funguje a nekroutí se to.Polykarbonát je na plochy poměrně slabý u lanitplastu, šel by jsem do silnějšího nebo s řešením v oblouku.Další skleník budu řešit jinak-buď výrobcem z Kroměříže, nebo svépomocí, bude to řešení dražší, ale bytelnější s přístavbou k domu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.210 (?), 17.4.2017 23:35
Ještě máme polykarbonátové pařeniště 200x80 cm.Udělal jsem pod něj konstrukci ze železa do výšky pasu, aby jsme u něj nemuseli klečet :) a pod ním je police pro konve a ruční nářadí.Je to taky 4mm polykarbonát v hliníku, ale zatím dobrý, nejsou tam takové plochy a potíže s ním nebyly, máme ho 6let.Má to vyvýšení výhodu, že tam nejdou slimáci a obsluha je komfortní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 166.4 (?), 8.4.2018 20:47

Skleník Venus - zpráva po 8. zimě.

Skleník stojí, polykarbonáty bez poškození, stínění duvilaxem stále drží i stínící síť stále pevná. Rezavějí spony co drží na místě polykarbonáty, ale drží.

Na podzim mi poprve za silného větru uletěl jeden boční polykarbonát - nechal jsem omylem otevřené dveře a vše drží jen na ocelových sponách. Všechny spony jsem našel, polykarbonáít vrátil na místo a všechny boční polykarbonáty jsem navíc připevnil duralovým elkem k hornímu rámu - viz foto.

Minimální zimní teplota -13 C

Behem tohoto víkendu jsem vystěhovat téměř všechny kaktusy..

celkový pohled
celkový pohled
čím dál větší katusy
čím dál větší katusy
zpevňující lišta na horním okraji
zpevňující lišta na horním okraji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 178.179 (?), 20.4.2019 12:00

skleník Venus - zpráva po 9. zimě.

Skleník stojí, polykarbonáty bez poškození, stínění duvilaxem se již téměř smylo, stínící síť stále pevná. 

Objevila se závada na pístu, který otevírá větrací okna ve střeše. Ulomilo se šroubení které drží otevírající píst - hlinímové šrouby v hliníkovém očku se závitem. Náhradní očko za pár korun se neprodává, musel jsem koupit celý ten aparát za bratru 1000 Kč. Navíc na novém jsou držící šrouby na jiných místech než na původním, takže vrtání do konstrukce... inu inovace :-)

Minimální zimní teplota -11 C.

Dnes jsem nastěhovat poslední kaktusy.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika