Karel, Jiří - polykarbonátové pařeniště, zkušenosti



Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 166.4 (?)
5.4.2015 18:15

Skleník Venus. zpráva po 5. zimě.

Vše při starém, skleník stojí, nic z něj neopadává, přestál i nedávné vichry.

Zima dohromady žádná, sníh žádný, minimální teplota -9 C jen jednu noc.

Nátěr bílou stínící barvou s troškou Duvilaxu drží na polykarbonátu již přes dva roky.  

Dnes jsem dokončil stěhování chlupatých kaktusů, mají tam elekrické topení s termostatem na 5 C.



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 173.18 (?), 4.2.2013 14:36

Větrání je 4x okna velikosti 150x40 zatím jen manuální 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 132.254 (?), 6.2.2013 15:58

Letos jsem si pořídila pařeniště z polykarbonátu 1,5x0,6x0,6 m. Chtěla bych v něm zkusit vypěstovat přísady (sazenice) rajčat. Někdo radil výsev doma začátkem března, pak přepikýrovat začátkem dubna do skleníku (já bych použila pařeniště) nebo přímý výsev v půlce dubna do skleníku-pařeniště. Stačí když zeminu v pařeništi přiměřeně pohnojím např. cereritem nebo musím dát tzv. záhřevnou vrstvu např. koňského hnoje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 6.2.2013 16:18

To spolu nesouvisí. Vrstva hnoje se dává pod substrát nikoliv jako zdroj živin, ale jako zdroj tepla. Pokud ji tam dáte, můžete v březnu sít do pařeniště rovnou (při mrazech je třeba ještě přikrývka). Pokud ne, musíte to udělat tak, jak píšete, a to ještě s rizikem zmrznutí i v dubnu nebo květnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3255) - 5.149 (?), 6.2.2013 17:26

Toto je psáno v chytrých knížkách o pěstování sazenic rajčat v pařeništi:

Teploty půdy při výsevu mají být 20-25 °C. Při pěstování sazenic nemá denní teplota vzduchu mezi rostlinami přesahovat 20 °C, noční nemá poklesávat pod 12 °C. Je proto třeba pamatovat na včasné větrání pařenišť. Lépe je udržovat teploty při nižší hranici, aby sazenice nebyly choulostivé.V chladném počasí je účelná ochrana rohožemi, aby se teplota udržela nejméně na 8 °C. Týden před výsadbou...

Podle mne tyto podmínky nejste schopna v polovině dubna dodržet. Něco jiného je v polovině dubna vysadit do takového polykarbonátového pařeniště otužilé sazenice. Ty vydrží daleko víc než drobné sazeničky.

    Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 132.254 (?), 6.2.2013 18:36

Chtěla bych to vyzkoušet, uvidíme jaké bude počasí, ale i tak budu pro jistotu předpěstovávat jako doposud doma za oknem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 26.38 (?), 6.2.2013 21:25

Mám od lonska 2 polykarb.pařeniště z Lanitplastu jako vy, Seky. Několikrát málem uletělo k sousedům a hlavně když je otevřeno na větrání, vítr vyvrací vrchní okna, utrhlo to i ty hliníkové šrouby, které to drží... Takže to musí být pořád něčím zatížené z vrchu, no už bych si to nekoupila a reklamovat asi nemá cenu... zase to balit a posílat zpět a oni napíšou špatné užívání...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 166.4 (?), 16.4.2013 10:47

Skleník Venus - zpráva po 3. zimě.

Nic nového, skleník vypadá pořád stejně. Jediné co začalo rezavět jsou podložky pod šrouby, které drží dolní okraj polykarbonátů, jinak je vše z duralu... 

Minimální zimní teplota byla -11 C, stejně jako venku. Sníh napadl až v březnu během dne asi 12 cm, pro jistotu jsem jej ometl, polykarbonáty se mírně prohly, krov bez prohnutí - a to jsem již uklidil dřevěné sloupky, které krov v zimě podepírají, myslel jsem, že již nebude sněžit... :-(.

O víkendu jsem vystěhoval kaktusy.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 166.4 (?), 29.3.2014 17:53

Skleník Venus - zpráva po 4. zimě.

Zprávy jsou monotónní, nic nového, skleník vypadá pořád stejně.

Zima vlastně v Brně žádná nebyla, sníh nenapadl vůbec, minimální teplota -12 byla jen jednu noc,  jinak jen kolem -5. Rovněž žádná vichřice se nekonala, vše drží tak jak má.

Dnes jsem dokončil stěhování kaktusů, vzhledem k teplé zimě začaly některé rašit již na zimovišti ve sklepě.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 166.4 (?), 5.4.2015 18:15

Skleník Venus. zpráva po 5. zimě.

Vše při starém, skleník stojí, nic z něj neopadává, přestál i nedávné vichry.

Zima dohromady žádná, sníh žádný, minimální teplota -9 C jen jednu noc.

Nátěr bílou stínící barvou s troškou Duvilaxu drží na polykarbonátu již přes dva roky.  

Dnes jsem dokončil stěhování chlupatých kaktusů, mají tam elekrické topení s termostatem na 5 C.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 5.4.2015 18:38

pekne Notocactusy a Astrophyta! :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika