Jak připravit půdu ve skleníku?



host - 92.1 (?) 
18.3.2012 15:40, zobrazeno: 18810x

Dobrý den, chystám se zprovoznit starý skleník ze skla a vůbec nevím, jak ho připravit na výsadbu, kdy sadit zeleninu a další důležité věci. Proto budu vděčná za každou radu zkušených zahrádkářů. Hlavně tedy jak připravit půdu? Původní zeminu porýt, obrátit trávou dolů? A další vrstvy? Díky všem. Petra.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 164.4 (?), 18.3.2012 16:12

ja tady plno vláken o sklenících a zemině, lidičky čtěte, zakládáte vlákna jak na běžícím pásu, čert aby se tady pak vyznal... zeminu s trávou bych vyvezl pryč, bude v hlíně plno semen a plevele, zarýt hnůj a navrch zeminu, buď z kompostu nebo ze skleníku, bez trávy si připravit bokem, sázejte,co potřebujete, na každém sáčku je nakresleno kdy a jak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 89.1 (?), 19.3.2012 11:20

Děkuji a omlouvám se za založení nového vlákna, ale po pročtení starších otázek jsem takovou odpověď, jakou jste mi teď dal V, y nenašla. Jsem naprostý začátečník a nevím jak na to, tak ještě jednou díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 19.3.2012 11:34

není zač a omlouvám se za reakci, ale je tady opravdu hodně vláken a když člověk něco hledá, musí se prolistovat spousty kolikrát nic hovořícími příspěvky... klidně se ptejte, co potřebujete vědět

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 52.1 (?), 19.3.2012 21:17

já to chápu :-) Vlastně co se týče základního problému, tj. přípravy půdy pro skleník, jste mi už odpověděl, ale mám neblahého tucha, že než k tomu dojde, tak už bude po sezóně a už nebude co sadit. Pro začátek chci pořídit nějaké sazeničky v zahradnictví nebo na Floře a snad nějaká úroda bude. Díky za ochotu. Petra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 103.131 (?), 19.3.2012 21:25

jak máte skleník velký? plocha s půdou? několik nápadů mám, taky jsem to musel řešit když jsem skleník postavil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 19.3.2012 21:50

když máte skleník, tak zákonitě si nemusíte všechno vypěstovat ze semínek, taky jsem si koupil rajčata, papriky,celery v kelímku-předpěstované, takže porýt, jestli je hnůj nebo kompost, tak ho zarýt a je připraveno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.1 (?), 20.3.2012 21:38

Skleník je 5x2m, nevím, kolik m bude plocha s půdou, ale chybí tam několik skel, takže nejdříve musím zjistit, kolik to vůbec bude stát. Jinak se na to prozatím vyprdnu nebo koupím nějaký menší a udělám si i záhonky. Abych nakonec nezjistila, že za starý skleník zaplatím 15tisíc. A určitě chci koupit předpěstované sazeničky, musím zjistit, co se kdy sází. Jsem fakt amatérsmiley... Shift+R improves the quality of this image. CTRL+F5 reloads the whole page.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 103.131 (?), 20.3.2012 22:24

vroubkované sklo vám nařeže každý sklenář, doporučuji kvůli manipulaci rozdělit na více tabulek, např. místo 180x60 cm to nechat nařezat 2 ks 90x60 cm

jinak např. půdu zrýt, vybrat trávu a "bordel" a přimíchat do vrchní vrstvy 2-4 pytle koupeného kompostu a máte to... nebo kdyby v okolí někdo měl zdarma čerstvý hnůj, tak použít ten

nevzdávejte to :) a doporučuji papriky, okurky, lilek, atd... nedávejte rajčata a další běžnou zeleninu, vyroste i jinde a většina by to horko ani nemusela snést...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.1 (?), 21.3.2012 11:21

díky za rady a podporu. Petra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika