Jak ochránit skleník před slimáky



host - 66.26 (?)
15.2.2016 10:23

U mne lezou po stenach vecer, kdy uz neni teplo ani jeste uplna tma, zrejme se "chystaji". Tak tam chodim a striham je nuzkami.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 219.3 (?), 15.2.2016 9:59

Myslím, že se vám to nepodaří, větrat se musí a ty bestie vlezou i škvírou. Vesele lezou i po stěnách skleníkuangry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.26 (?), 15.2.2016 10:23

U mne lezou po stenach vecer, kdy uz neni teplo ani jeste uplna tma, zrejme se "chystaji". Tak tam chodim a striham je nuzkami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 15.2.2016 13:12

Mechanické hubení slimáků k ničemu nevede, tak se jich nezbavíte. Mně se osvědčil přípravek Slimax (provedení je odpudivé pro zvířata), balení 750g vystačí na 1000m2. Granulky spolehlivě přitahují a likvidují slimáky z okolí. Pár jich nasypte do skleníku a pak postupně po širokém okolí, odkud by mohli přicházet. Min. na 2 týdny až měsíc vydrží, pak můžete zase dosypat, jestli ještě nějací slimáci zbydou. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.26 (?), 15.2.2016 13:58

Nemam tak optimisticke zkusenosti s pripravky proti simakum. Po zalevani jiz slimaky moc nepritahuji a kazde 2 tydny sypat granule se mi nechce, nebot jsou toxicke a zustavaji v pude. Zadna zvirata nemam, to mne neohromi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 15.2.2016 15:34

Jak říkám, fungují spolehlivě - normálně jsem byl zamořen, nasbíral jsem půl kyblu slimáků za večer, sazenice vesměs ožrané. Po aplikaci granulí byli večer zlikvidováni všichni, kteří se přes plot dostali na zahradu. Po aplikaci na vedlejším neudržovaném pozemku za pár dní zmizeli úplně. Účinek se nijak časem nemění, přitahuje je vždy, bez výjimky. Aplikovat se musí, jen když je velká koncentrace slimáků. Já to musel udělat 2x za sezonu, takže nic hrozného. Naopak dlouhodobá snaha o fyzickou likvidaci nemá vůbec žádný smysl. Zkoušel jsem to několik týdnů, k ničemu to nevedlo. Stejně tak hermetické utěsnění skleníku se vám nepodaří. Jediná možnost je chemie nebo hlístice.

Píšu jen svoji několikaletou zkušenost. O toxicitě v půdě nemám žádné informace, neslyšel jsem o žádných problémech, je to jen vaše tvrzení. Zřejmě se účinná látka rozpadá? Ale jestli jsou v půdě škodlivé, možná by to chtělo něčím podložit?

Přesvědčovat vás ale nemám zapotřebí, je to váš boj... wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 15.2.2016 15:44

Ucinek se nijak casem nemeni - tak to jste mne nepresvecil, pokud se zaleva nebo granule poradne zmoknou, tak uz je to jine.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 15.2.2016 15:52

Granule po zalévání či zmoknutí stále perfektně fungují. Kdyby tomu tak nebylo, tak bych je nepoužíval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 15.2.2016 16:02

Granule Slimax (i jine) mam taky a po zalevani nebo po desti perfektne nefunguji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 15.2.2016 17:46

V červnu vloni to bylo každou noc zlikvidování více než 400 kusů slimáků mimo skleník, uvnitř to bylo vždy jen několik kusů


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Liki12 - (37) - 60.183 (?), 15.2.2016 20:38

S chemickými připravky proti slimákům jsem také moc štěstí neměl, věřím že to počet redukuje, ale rozhodně mě to slimáků nikdy nezbavilo. Používal jsem pouze feramol, mám na zahradě kočky, takže nechci žádnou škodlivou chemii. Minulý rok jsem ze zoufalství začal trhat svůj již kvetoucí špenát a rozmístil jsem ho dokola kolem záhonu s malými sazeničkami dýní a musím říct, že to opravdu pomohlo, ale je to takové neohrabané řešení no. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika