foliovník z Petek



host - 0.90 (?) 
3.10.2007 13:07, zobrazeno: 21819x
Nemáte někdo zkušenost se spojováním PETlahví, jakým lepidlem, tmelem, či silikonem lepit? Poraďte.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 3.10.2007 14:57
Zkušenosti nemám a ani bych to nezkoušel. Historie skleníků od okurek je dosud živá. Žijeme, myslím, v jiné době. Nemám nic proti dlaždicím z recyklovaných PETek, ale foliák, to ne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.130 (?), 23.10.2007 22:25
Dobře funguje lepidlo L33, nebo Fatracel - je to vlastně asi totéž. Jiná lepidla moc dobře nedrží. Kyanoakrylátová lepidla - vteřinová se po čase vždy odtrhla. Jinak akumulace vody v petkách je opravdu velká. Na mentorování pana Vysloužila nedejte, jde o váš skleník a jemu může být jedno jak vypadá. Zkoušel jsem petky na akumulaci ve fóliáku a je to znát, zvláště při slunných dnech zjara, kdy jde v noci teplota hodně dolů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 23.10.2007 23:00

Nějak se mi to nezdá. Dobře - přes den se voda v petkách ohřeje a je schopná pár hodin "topit", ale když je zjara chladná noc, tak kolem čtvrté ráno už musí být voda natolik vychladlá, že tam opět klesne teplota a je po efektu? Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 23.10.2007 23:20

Stejně by mě moc zajímalo, jak vypadá takový fóliovník z petek. Nikdy jsem to neviděla. Nemá někdo fotku? Tak se pochlubte - slibuji, že Vám to nebudu hanit. Zastávám názor, že je to každého věc, co si kdo na své zahradě postaví...  Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.3 (?), 24.10.2007 9:48
Jistěže, každého věc, co si na své zahradě postaví, ale rozhodně by to nemělo platit o sklenících typu "okurkové lahve", plastovník typu "pet lahve", sádrový či betonový čáp, popř. se žábou v zobáku a různí usmívající se a skotačící ježci, krtci atd. To, když každý den musíte kolem takové zahrady chodit a vidíte, že ten čáp tu žábu zase nespolkl.... je to hrůza. Trochu vkusu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6492) - 70.100 (?), 4.5.2009 7:19

100 l vody ohřáté na 31oC při vychladnutí na 1oC vydá výkon 3,5 kwh. To zas není tak málo. Sám flašky naplněné vodou používám proložené mezi sazenicemi, podle jedné zdejší rady. Velmi se mi to osvědčilo. Musí být ale mezi rostlinami, dříve jsem je měl okolo stěn skleníku a to nefungovalo.Teplota sice klesne, jak píšete, ale nemrzne tam a to je rozhodující.

Jiná věc je, z lahví stavět skleník a už vůbec si nedovedu představit z naplněných.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 24.10.2007 12:03
Ať si každý staví, co chce, ať si každý taky každý napíše co chce.. Říkáte-li tomu mentorování, nechť - to pro  hosta 4.130.
Rád bych se podíval, jak budete k sobě lepit PET lahve Fatracelem (po obvodu? nebo dno ke špuntu?), kolik ho bude potřeba a jak pevný bude výsledek. Neodsuzuji šikovné lidi, kteří si postaví skleník z čehokoli, jen si myslím, že to dnes není ani ekonomické, ani estetické a nakonec ani bezpečné . A pokud se někdo výsloveně ptá na radu a názor, řeknu mu jej, ač s ním třeba jiní nesouhlasí.
Na druhé straně vytápění PET lahvemi s obarvenou vodou ve skleníku považuji za geniální nápad a chystám se jej od jara praktikovat. Autorovi tohoto nápadu dodatečně děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
endy - (9) - 242.219 (?), 3.5.2009 22:54

to musi byt hrozne ja kdyz nekde vidim postaveny at sklenik nebo pareniste s techto lahvi nebo sklenic je to hnus dnes je jina doba jsou krasne skleniky a pareniste uz hotove.flasky radsi recyklujte, ach jo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.16 (?), 10.11.2009 13:21

Viděl jsem na zahradce postavenou kůlničku z petek.Majitel je spojoval drátkama.Zřejmě se v paneláku nudil. Výsledek byl opravdu nehezký.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika