Dezinfekce skleníku



Stránky: 1,  2   
host - 0.185 (?) 
21.1.2009 13:53, zobrazeno: 40892x

Dobrý den, potřebovala bych poradit: v loňské sezoně se v našem sezonním nevytápěném skleníku, usídlily mšice, molice, puklice a čerň. Skleník byl prostě zamořen. Chtěla bych se zeptat, jak a čím nyní vydezinfikovat skleník pro nastávající sezonu? Mnohokrát děkuji Katka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 171.172 (?), 21.1.2009 17:52

Dobrý den, no popravdě nikdo se neozval, tak Vám písnu já:) Všimla jsem si, že tato diskuze je o příspěvek níže, jmenuje se vykuřovací patrona do skleníku. Spíš si zkuste do vyhledávače zadat, co by jste chtěla vědět, většinou, pokud už je diskuze založená jinde, tak na tu Vaši otázku se třeba ani odpovědi nedočkáte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.185 (?), 21.1.2009 20:32

Moc děkuji za upozornění, ale jak se zbavit třeba černě, tam není a myslím si, že vykouřením se ji nezbavím, tak snad se někdo najde, kdo bude vědět a odpoví. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.13 (?), 4.2.2009 11:13

Dobrý den, já sice přesně nevím co za havěť se mi ve skleníku usadilo, nicméně jsem vloni řešil podobný problém a navíc stěny byly porostlé jakýmisi zelenými řasami a nějakým dalším hnědým bordelem. Podotýkám, že máme polykarbonátový, ne skleněný.

Některé problémy přičítám tomu, že skleník více těsní než běžný skleněný a musí se tedy i více větrat, protože jinak se v teplých dnech rychle "zapaří".

Ale udělal jsem to, že jsem ho nechal v zimě řádně vymrznout, důkladně vyházel veškeré rostlinné zbytky a polykarbonát očistil jakousi vodičkou proti houbám, co jí používají malíři. Pak jsem to vše pořádně omyl vodou s přípravkem na nádobí a bylo po problémech.

Každopádně z vlastní zkušenosti doporučuji skleník hodně větrat a i během sezóny všechny zbytky nebo hnijící či plesnivé rostliny ihned vyhazovat, nenechávat tam ani žádnou zahnívající vodu např. v nádobách s řízky nebo se sazenicemi, zbytečně nepřelévat a pokud nepěstujete v truhlících ale přímo v hlíně v podlaze skleníku, pak myslet na to, že hlínu bude nutno občas měnit. Problémem skleníků je, že do nich nemůže ultrafialové záření, které jinak růžné problémy odstraňuje.Na mšice a podobnou havěť používám již několik sezón BIOOL a funguje skvěle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 21.5.2009 19:11

Tlakovou myčkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 160.10 (?), 10.3.2009 13:26

Skleník máme 11 let. sice občas se tam nějaká ta havěť průběhem sezóny objeví, ale v celku v pohodě. Zastáváme starou metodu zahradníků, i když né až tak do puntíku:

Na podzim zeminu vyvezeme, necháme přes zimu venku /letos jsme to nějak nestihli, tak že se vyváželo před nedávnem/ do prázdného skleníku navozíme hnůj a zasypeme zeminou, kterou posypeme dusíkatým vápnem, zapracujem a zalijeme. Za 14 dnů po aplikaci vápna se může sázet

Katko, prosím, protřebovala bych typ na zateplení skleníku - téma jsem založila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 88.248 (?), 21.5.2009 18:53

Ja jsem četla někde že hnůj a vapno se nema dávat dohromady se uvolnuji nejake latky ktere nemají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 21.5.2009 19:10

Amoniak, tedy dusík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
endy - (9) - 242.219 (?), 24.5.2009 15:43

ja jsem pouzila dvakrat po tydnu sirne knoty 3 na 4m sklenik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 10.22 (?), 22.3.2010 13:13

Zajímá mě jestli můžu použít do skleníku dusíkaté vápno, když jsem tam čerstvě zaryl koňský hnůj. Zaryl jsem ho poměrně hluboho. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika