Čím natřít nový skleník



Stránky: 1,  2   
host - 234.12 (?) 
15.4.2012 19:46, zobrazeno: 15621x

Ahoj, potřeboval bych poradit čím natřít nový skleník který právě dodělávám jedná se o svařovanou ocelovou konstrukci z T a L profilů 6x4m na které bude následně přidělán polykarbonát tl 10mm.

Potřeboval bych poradit jestli máte někdo zkušenosti jakou barvou to natřít, aby to nějaký čas vydrželo

Předem děkuji za všechny rady 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 15.4.2012 20:20

Zdravím, nepodcenit vybroušení strusky ze svárů a obroušení od rzi.Před nátěrem odmastit, stačí i benzín.Základní nátěr a další nátěr je na delší debatu, zda někdo může porovnat více druhů nátěru na podobných podmínkách... další věc je natření děr po vrtání už natřeného, aby nezůstal neošetřený povrch nikde.Já budu skleník téhle konstrukce ošetřovat po asi 9ti letech znova, tudiž uvítám téma-nátěry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 173.18 (?), 19.4.2012 8:43

Když už řeším druh barvy tak se také zeptám co říkáte na to, že utěsnění dutin polykarbonátu chci udělat pomocí transparentního silikonu a místa kde bude polykarbonát prošroubován plánuji po propálení jedné strany vyplnit 3 cm silikonu tak, aby díra byla uprostřed a po zaschnutí provrtat skrz a přišroubovat ke konstrukci  (pro šťourali polykarbonát chci místo vrtání propalovat pájkou příjde mi to lepší nehrozí že to praskne)

Co na to říkáte?

Budu vděčný za jakoukoliv připomínku nebo radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 19.4.2012 12:31

mám z polykarbonátu jen střechu... konce jsem zalepoval silikonem, je to lepší, když tam zateče voda, tvoří se pak povlak nebo řasa mohou tam vlézt škvoři nebo podobná havěť a už nevycouve a jak to pak vypadá, že.Díry jsem vrtal a pomaličku, vrták se taky zahřál a šlo taky tak trošku o pálení, zkuste na vzorku, pak před prostrčením šroubu jsem díru oblepil silikonem zhora, pod hlavu šroubu, po nastrčení šroubu jsem ho oblepil a silikon vtáhnul do díry po zamáčknutí-nechtěl jsem zalepit závit...,ikdyž to bude pracné-zalít kolem díry co jde a pak vyvrtat dírku na šroub.Nevím jak velké šrouby máte a jak širokou dutinku, aby jste se dostal, kde si představujete, pistolí se silikonem-zůstanou špony, opět doporučuji vyzkoušet na vzorku a včas udělat opatření.Ať se daří...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 213.126 (?), 19.4.2012 12:50

Polykarbonát se snad nevrtá, nejsou na to příchytky?Barva se mě osvědčila fermežová zkladní ale určitě je už něco lepšího.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 62.91 (?), 25.4.2012 17:42

Bojím se, že s tím bude problém. U nás jsme to natřeli poctivou suříkovkou (dnes už zakázaná) a pak na to přišel ještě nátěr takovou stříbrnou cestářskou barvou, což měl být taky pořádný držák, teď je to akorát 25 let. Zvenku je to sice zcela netknutý ale zevnitř už někde rez je. Především v místech, kam stéká zkondenzovaná voda ze skel a dlouho se tam zdrží - vodorovné části. Přitom suříková barva na železe by podle všeho měla být stále zcela nepřekonatelná. Proto bych příště z důvodu trvanlivosti už volil raději pozink.

Ještě k polykarbnonátu, ten při normální teplotě v žádném případě nepraskne. Je to extrémně houževnatý matroš a běžne se ohýbá na ohybačce i do pravého úhlu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.16 (?), 25.4.2012 19:20

Prosím o upřesnéní jakým způsobem budete šroubovat polykarbonát?Jde mi o tepelnou roztažnost. Větší otvor v desce, vyplněný silikonem a uprostřed šroub? Hodlám též měnit střechu na skleníku. Ladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 26.4.2012 13:59

Jestli Vám suříkovka vydržela uvnitř skleníku 25 let, tak to si gratulujte. Já jsem použil na železnou konstrukci skleníku Hammerite, když jako novinka přišel na trh. Zvenku super, vevnitř proreznul do 5 let úplně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.54 (?), 26.4.2012 16:08

Alkyton

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.178 (?), 3.3.2013 18:12

Co říkate na Antirezín.Jaké máte zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika