Šípkový džem, jak na to jednoduše?



Tondaa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 208.214 (?)
28.9.2020 19:28

Jednodušej už to nejde, než jak píšete! Určitě to zkuste a dejte sem vědět, jaký jste měl úspěch.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Žídek - (5) - 122.241 (?), 23.9.2020 21:38, zobrazeno: 1620x

V letošním roce roste hodně šipinek. Dnes jsem si byl natrhat, za chvíli jsem jich měl kilo. Chtěl bych si natrhat další a pak dělat šípkový džem. Na internetu jsem našel nějaké recepty, ale připadá mi složitá příprava. Předpokládá se odstranění tzv. "bubáka" ale takhle se s tím drbat se mi nechce. Takhle bych dohromady nic neudělal.

Tak jestli máte nějaký recept jak to dělat jednoduše? Představuji si to tak, že šipinky povařím, udělám z nich třeba čaj, ten se bude hodit vždycky. Šipinky bych pak rozmixoval v mixéru, menší množství v tyčovém, větší množství v klasickém a následně šipinky přelisoval šroubovým lisem (nejsnadněji dostupný)

Pak bych z toho vařil džem.

Tak jestli máte nějaký jednodušší nápad? Jsem od přírody líný člověk a rád bych s tím měl co nejméně práce.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Tondaa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 208.214 (?), 28.9.2020 19:28

Jednodušej už to nejde, než jak píšete! Určitě to zkuste a dejte sem vědět, jaký jste měl úspěch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika