Brutálně špinavé demižony - co s tím



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 119.228 (?) 
4.12.2014 13:28, zobrazeno: 32102x

Zdravím Vás,

Potřebuji pomoc zkušenějších. Mám z půdy dva demižony. Bohužel jsou brutálně špinavé. Zkouším všechny metody, které jsem na netu našel, ale nic nepomáhá. Napřed jsem myslel že je to z venku, ale ne. K mému zklamání jsem zjistil, že je to vevnitř. Odmáčím to tři dny. Ten škraloup je děsně tvrdej. Popíšu, co jsem zkoušel a zkuste mi něco navrhnout.

  • SAVO - nic
  • LOUH - nic
  • Kyselina citronová - nic
  • Pulirapid s obsahem kyseliny fosforečné - nic
  • Prášek do pečiva - nic
  • Písek - nic
  • Vysokotlaký čistič - nic
  • Kofola - nic

Celé roky se v tom dělalo rybízové víno. Ale proč vypadají tak, jak vypadají nevím. Demižony byli naposledy v akci v roce 89. Nechtěl jsem je vyhodit, ale začínám jaksi panikařit, že to opravdu nepůjde.

Nesetkal se někdo někdy s něčím podobným. Foto přikládám.

Díky všem a beru každou radu.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.12.2014 13:38

Podobné problémy jsem měl s lahvemi, v nichž bylo víno z aronie či černého rybízu. Je to o dávce. Jasně, že 1-2 prášky do pečiva to nespraví. Kupte 2 kg sody na praní, naplňte hodně teplým roztokem. Po dvou dnech nasypte ne písek, ale jemný kačírek či kamínky (to co zbude z přesátého betonového písku). Míchat, točit, obracet. Když to nepomůže, pak nevím. Mně to stačilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.144 (?), 4.12.2014 14:34
Když to nevyčistí horký NASYCENÝ roztok NaOH nebo KOH, louh sodný nebo draselný, tak už nic. Rafael.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.224 (?), 4.12.2014 14:39

setkal jsem se s tím již několikrát. Demižony se zachlým červeným vínem nebo jeho kvašení. Odmočít klidně týden, poté míchat v demižonu trochu vody s pískem, poté znovu naplnit vodou s panákem Sava. Je to o trpělivosti a pevných zádech.wink    Vyčistil jsem každý.      j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 4.12.2014 14:40

Souhlas, sodu na praní nebo louh v dostatečné koncentraci a po dostatečně dlouhou dobu. Normálně bych naplnil jeden z demižónů co nejteplejší vodou do 3/4 objemu a pak přisypal louh (nebo sodu). Po jejím rozpuštění dolil obsah po okraj a nechal týden stát. Po týdnu bych obsah přelil do druhého demižónu a první se jal čistit nějakým abrazivem (kamínky ze štěrkopísku 2-4 mm, mramorová drť 1-4 mm, skořápky z vajec,... pemza, škvára,...).

Na 50 litrový demižón potřebujete 100g hydroxidu nebo 250 g sody na praní. Při použití "druháku" na druhý demižón do toho přidejte 1/2 dávky (tj. 50g hydroxidu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 96.86 (?), 4.12.2014 14:58

Chromsírová směswink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 187.224 (?), 4.12.2014 15:16

Uff. Odhadované množství řekněme na 6 padesátek???     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 4.12.2014 15:19

KUKY to snad ani ne (na potravinářská demijón)

... a neměl jste na mysli kyselinu amidosírovou???


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.228 (?), 4.12.2014 15:19

Zkuste prášek do myčky nádobí-silnější roztok. Obsahuje enzymy. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 4.12.2014 15:21

Na vinařských E-shopech se prodává speciální prostředek pro tuto aplikaci - k čištění sudů, tanků a demižonů od sedlin a zaschlých zbytků, jmenuje se Neodetersol Botti. Budete potřebovat jedno balení, které stojí cca 130,- Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika