Jaké skalničky mi vyrostly?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?) 
30.4.2014 11:35

Vrátila bych se k prvnímu příspěvku. Neberte si to špatně ale pokud chcete vědět která květinka je která a zasadit je podle vzrůstnosti... nikdy nekupujte směs semínek v sáčku.

Kupte si hotové rostlinky s popiskami yes

Ta sedmikráska je pěkná laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 239.107 (?), 30.4.2014 13:30

Podle mě zimní fiala či laka, chejr, Cheiranthus cheirii. Ale v seznamu není, tak asi ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 103.30 (?), 1.5.2014 7:57

Určitě je to chejr, krásně vonící dvouletka.Nezapomeňte si pohlídat semínka, můžete znovu vysét. Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 196.221 (?), 2.5.2014 9:22

Děkuji Ivanovi i Bláže, opravdu to bude chejr, krásně voní. Názvům na sáčku už pomalu přestávám věřit, když díky této diskusi teď vím, co vyrostlo. 

A Renato, desítky rostlin jsem si koupila hotových s popiskami. Další jednodruhové vysela. Ale baví mě i to překvapení ze sáčků s mixem druhů. 

"Skalku" či spíše "kačírkoviště" mám o rozloze cca 28 m2 a ještě bude trvat, než zaroste. Stále dosazuji. Aktuální foto přikládám. 

kačírkoviště
kačírkoviště
vínový chejr
vínový chejr
oranžový chejr
oranžový chejr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.38 (?), 28.5.2014 0:41

Už teď to vypadá hezky, přeju hodně hezkých nových kytiček a málo plevelů. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 196.221 (?), 27.5.2014 20:45

Právě nakvítá poslední neznámá. Jde o první obrázek z původního dotazu. Pan Josef správně identifikoval Hvozdík bradatý. 

Rozluštění je tedy takovéto: 

první - Hvozdík 

druhá - Sedmikráska

třetí - Starček

čtvrtá a pátá - Chejr

Děkuji všem přispěvatelům.

hvozdík bradatý
hvozdík bradatý
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 232.19 (?), 27.5.2014 21:23

Paní Marie, to je dobře, že jste nám napsala rozluštění. Nemám rád neukončené "případy", ať už při pátrání po názvech rostlin anebo při jiných příležitostech

To že jsem zrovna v tomhle případě měl pravdu mne samozřejmě také těší wink

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika