Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ještě bych se rád vrátil ke kapradinám. To je sice skalníčkářsky disciplina jen částečně ale krása v celém rozsahu všech druhů. Do skalky tedy asi především sleziníky ale jak je tam dostat zatím řeším. Zasadil jsem Caterach officinarum (nebo jak nově tvrdí botanici Asplenium caterach),- ulovil na výstave KS Praha a zatím se jeví dobře.  U ostatních asi zkusím vypěstovat přímo na místě z výtrusů. Problém je, že né vše se dá sehnat.  Krásné jsou i Woodsie ale to už vůbec není k mání. Tak ještě některé formy osladiče a možná puchýřníky a tím moje poznání končí. Ostatní je pro skalku veliké a nebo náročnější na prostor.Ctěl bych někde ulovit žebrovici různolistou (ne do skalky) ale v přírodě to rejpat nebudu, u nás je opravdu vzácná, a na trhu jsem jí zatím nepotkal. Rostliny které znám v přírodě (dvě známé na celém okrese po konsultaci s odborníky, možná jediné) navíc v loňském roce "nekvetli" No botanici asi mají husí kůži a budou říkat že to je sporofit ale já nejsem botanik a tak si tento žert můžu dovolit. Jarda

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika