Zahradničení - relaxační koníček



host - 21.214 (?)
18.6.2019 22:25

Na molice funguje postřik rozpuštěnou tabletou B komplex.Babská rada z rádia Brno, vyzkoušeno.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Onfrapal - (38) - 120.40 (?), 18.6.2019 16:36, zobrazeno: 4024x

Tak jsem se krom hrášku letos pustil i do pěstování ostatní zeleniny i ovoce a v celku ve velkém.(rajčata, papriky, kedlubny, brokolice, květák, mrkev, petržel, jahody, okurky, dýně, cukety, určitě ještě něco dalšího včetně bylinek).

Ke všemu jsem si něco přečetl, aspoň nějáké minimum co a jak. Než jsem přečetl druhé, zapoměl jsem první :D

Ještě není uzavírka roku, ale z mé představy, že občas protrhám, zaleji, okopu se stala noční můra.

Panika s rajčaty, že plesniví, na rady zkušených jsem nic nedělal a rajčata se chytla. (prvních pár kusů postříkáno acrobatem) :D

Mšice na paprikách a ředkvičkách, boj jsem vyhrál s přípravkem karate. Na parikách jsou již plody a ředkvičky snědené. (ředkvičky nebyli stříkané).

Jahody květopas, na radu souseda stříknuto a je vše ok, nevím zda by se něco přihodilo kdyby soused včas nezareagoval :D

Víno napadeno plísní révovou - postříkáno a snad zachráněno.

Některé okurky mají spálený hlavní výhon od slunka, nakonec se rozrostli.

Srnka, která si chodila z lesa na květák na můj záhon jak do kauflandu úspěsně vyháněna ultrazvukovým plašičem, alespoň doposud.

Z máty, meduňky a oregána pořád oddělávám pavučiny :D

Po cestě s pravidelnou zálivkou občas upouštím konev, protože mi v cestičce mezi záhony leží had a než si uvědomím, že je to slepýš, jsem o 10 m dál a konev leží v záhoně s cibulí.

Dýně jsem navzdory radám a návodům dal blízko sebe, očekávám brzy nějákou plíseň nebo malé plody :D

Obrovské množství hrášku mi letos utrhlo nosné špagáty mezi tyčky přes záhon. Příště použiji větší motouz.

S mrkví a petrželou se nic nestalo, protože nevzešla... z mé strany pravděpodobně slabá zálivka.

Kedlubny ve fóliáku vyrostli jen do lupení, zatím jsem nezjišťoval proč, ale mám v plánu se toho od nějákého zkušeného dopátrat. Naopak!!! kedlubny na záhoně napadeny molicemy... včetně brokolice, kapusty a srnkami nedojedeného květáku. Zakoupen mospilan a boj může začít!

Některé saláty jsem letos úspěsně přelil až začala plesnivět, ale navzdory tomu jsem ostatních sklidil velké množství a začínám si už připadat jak zajíc jak pořád chrumkám salát. Slimáci zatím nezaútočili...

Úspěšně mně rostou brambory na záhoně na nepravidelných místech, protože byli na kompostu, který byl přidán do vyvýšených záhonů na cukety, dýně a okurky.

Moji mravenci na zahradě jsou dobří přátelé a pomocníci, ale stejně jako ve světě se k dobrým přátelům nesmíte otočit zády jinak spolupráce končí...

Ohledně rajčat jsem trochu zaspal, než jsem přesně zjistil co a jak se má zaštipovat, mám zdvojená rajčata, pořád jsem hledal co vyštípnout a nakonec jsem si všiml druhého šlahounu téměř velkého jak hlavní výhon. Tak to dopadá, když se pozdě zaměřujete na detail. Nyní úspěšně zaštipuji min 1x týdně, ale cca polovina rajčat je zdvojená a nedoporučuje se zaštipovat pokud je šlahoun větší jak 10cm, moje šlahouny mají už skoro metr tak je raději nechám...

Patizon. Nebyl v zahradnictví jako sazenice ke koupi tak jsem koupil semínka s garancí od majitele, že v pytlíku je min 5 semínek a že za to ručí. Koupil jsem hned dvě balení (rúzný druh) a doma po rozdělání bylo najednou semínek 40 na základě nepamatujícího rozhovoru s majitelem a zahrádkářem jsem usoudil, že jsem se přeslech a že mi jich z každého balení vzejde min 5. Ze 40 jich vzešlo 38 nyní je problém kam patizony umístit...

Nyní si říkám, zda na podzim neukončím začínající koníček, záhony zaleji betonem, postavím pergolu, přidám nějáký grill a posezení a budu popíjet pivko ve výřivce...

Ke všem zahrádkářům mám respekt a mají můj obdiv s čím vším se musejí potýkat, nebo se něco naučili a mají preventivní kroky na základě zkušeností.

A teď trochu vážněji, je to velice perfektní na odbourání stresu z práce a má to i nějáký přínos, lecos si přečtu, něco se dozvím a naučím, pohyb bez chození do fitka, pobyt na čerstvém vzduchu, získávání zkušeností a nových kontaktů z jiného oboru. A zatím teda pouze salát ale snad bude i další ovoce a zelenina s obrovskou úrodou a když ne letos tak příště. Snad si to nebudu namlouvat 10 let po sobě... :D :D :D

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 18.6.2019 16:56

Jsem ráda, že vás to baví, chybami se člověk učí a to neustále. Zahradničím víc jak 10let, další roky, co jsem zahradničila s rodičema jako děcko, s nucením a řevem cheeky ty nepočítám wink Každý rok se zapřísahávám, že chemii nepoužiju a nakonec se vždycky něco najdesad  Letos je to: pokroucená cibule, mšice maková na máku a bobu a mandelinka - tu jsem letos stříkala snad po 8 letech. Bez postřiku se letos zvládli dřepčíci, nějak vymizeli záhadně sami v tom květnovém počasí. Zahradničení jako relax? Snad s jednou kytičkou a třema mrkvema wink Je to neustálý boj, u mne hlavně s živly, tedy už několikátý rok po sobě s nedostatkem vody. Můžete se snažit horem dolem, když je sucho, neuzahradničíte nic sad Cukety i okurky mají 30cm(rostliny, ne plody) první várka nastydla a nevyklíčila, druhá nemá vodu. Stejně tak hrách. Je na záhonu pár ubožáčků, které ani nemá cenu vyvazovat. Salát? Taky bych si chroupnula wink podsaďovala jsem ho třikrát už, momentálně má možná 7cm. A tak to nejspíš půjde do konce letošního zahrádkářského roku... Pro rýpaly ještě dodám, že nejsem kopyto, tak to tu má většina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.245 (?), 18.6.2019 20:38

Molice ve volném prostoru jsou neřešitelné. I ve skleníku je velký problém je eliminovat. Mospilan moc nezabírá.

Jak to myslíte s těmi mravenci? To jste je vycvičil ke spolupráci? Tak to gratuluju. Mě na zahradě pouze škodí a nenechají si vysvětlit, že mají pomáhat.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Onfrapal - (38) - 120.40 (?), 18.6.2019 21:26

Mospilan vyzkouším a uvidím, snad se nepřemístí na rajčata, to by mě asi trefil šlak.

Mravenci mi zmizeli ze záhonků co jsem před dvěma týdny vyhodil na kompost asi 60 Kg hrušek. Zcela vyjímečně přijdou z rána pro nějákou housenku, takže vyčistí škůdce co z rána najdou, ale jak se rozvoní na slunci hrušky tak jdou na ně. Vzhledem k tomu, že už trochu kvasí možná chodí nasávat víno :D Možná mi už neprokypřují půdu, alespoň mi neroznáší mšice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 21.214 (?), 18.6.2019 22:25

Na molice funguje postřik rozpuštěnou tabletou B komplex.Babská rada z rádia Brno, vyzkoušeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.140 (?), 18.6.2019 23:09

Rajčata můžete klidně pěstovat na dva výhony, já to tak mám (úmyslně) každý rok. Ušetříte kolíky a místo. Jen ten kolík musí být pořádný, mám 3x3 cm a i tak se mi stalo, že při větru se pod vahou plodů zlomil.       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 18.6.2019 23:22

Také mám rajčata na dva výhony, někdy i na tři. Jako tyčky používáme roxory (žebírková ocel), síla 14 mm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 19.6.2019 10:21

Díky za tip na molicový postřikyes hned předávám tchyni, protože nad nima dva dny zpátky bědovalasmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Onfrapal - (38) - 120.40 (?), 20.6.2019 17:02

Tak nevím teda jestli to není poslední kapka :D :D :D 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Onfrapal - (38) - 120.40 (?), 20.6.2019 19:52

Já vím, že vždy může být hůř :D a taky že se vše zpamatuje...

Rajčata polámaná, pariky bez listů, saláty na sračky, cukety okurky dýně patyzony děravý jak ceďák. Průměr největších krup 13,2mm :D :D :D

Naleji si sklenici dobrého vína k tomu možná panáka a zítra pojedeme nanovo :D :D :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika