Vytyčení pozemku



host - 211.81 (?)
11.12.2016 19:29

Nevím, nějak se mi nezdá, že budou v zahrádkářské kolonii ta samá pravidla jako na zahradách určených pro stavby rodinných domů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 211.81 (?), 11.12.2016 19:29

Nevím, nějak se mi nezdá, že budou v zahrádkářské kolonii ta samá pravidla jako na zahradách určených pro stavby rodinných domů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.97 (?), 10.12.2016 20:04

Přijde jiný geodet k sousedům a hranice bude kousek dál. Uvědomte si, že jen ta čára na mapě je 60 cm. Současné určení hranic je daleko přesnější a stejně dochází ke sporům. Úklid skládky na pozemku zajišťuje vlastník pozemku a má právo vymáhat dlužnou částku za úklid po viníkovi, který černou skládku vytvořil. Ale musí ho usvědčit. Stalo se nám, že se na skládce našel sešit dítěte s adresou a byl důkaz hned. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Karel Sechovec - (39) - 211.81 (?), 11.12.2016 10:31

Tak o různých rozptylech deodetů se nedá vůbec uvažovat, pokud to je oficiální pracovník který dá pod svou práci kulaté razítko, pracuje se s rozměry do 5 cm...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.98 (?), 11.12.2016 11:09

Bohužel se pracuje s rozptylem rozměru 0,25 m.Tedy potenciální problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Karel Sechovec - (39) - 211.81 (?), 11.12.2016 12:19

On asi je někde ještě pěkný bordel v tom zaměřování:

Přesnost vytyčení hranice pozemku
Přesnost vytyčení hranice pozemku primárně závisí na kvalitě geometrického a polohového určení hranice pozemku. Jinak řečeno existují veliké rozdíly v přesnosti dostupných podkladů pro vytyčení hranice.

V ideálním případě jsou hranice pozemku evidovány jako číselně určené, tzn. měřené. Lomové body takové hranice mají určeny souřadnice ve státním souřadnicovém systému S-JTSK a je možné je dnešními moderními metodami přesně vytyčit (vytyčované body mají zpravidla střední souřadnicovou chybu 0,14 m).

V opačném případě hranice pozemku jako číselně určené evidovány nejsou, často o takových hranicích neexistují žádné měřické záznamy. Jediným podkladem pro vytyčení hranice pozemku pak je její obraz v katastrální mapě. Přesnost vytyčení takové hranice odpovídá přesnosti zákresu v katastrální mapě, cca ± 1 m, často i horší!

Pokud se vlastníci sousedních pozemků shodnou na průběhu hranice mezi těmito pozemky, která byla buď vytyčena anebo je v terénu znatelná, existuje jedinečná možnost, jak takovou hranici tzv. zpřesnit. Provedeným zpřesněním je hranice číselně určena a tím získá právní jistotu – je do budoucna nesporá. Více o této problematice se dočtete v sekci Zpřesnění hranice pozemku.

Více zde.

Já bydlím ve městě kde se parcelovalo před 60ti roky, polovinu zahrady mi otec dal a já na ní postavil rodinný dům, před 5ti roky jsem daroval dceři dům po otci a jelikož byla zahrada u otce větší, chtěl jsem zahrady rozdělit trochu soměrněji, skoro na poloviny.Zašel jsem na obec, aby mi doporučili geodeta, toho jsem oslovil, přijela paní s pomocníkem a vyměřovali body po celé zahradě, pak se ptali jak to chci vyměřit.Pak asi za měsíc přišel protokol, když jsem se podíval do katastru, bylo všechno zakreslené v mapách jak jsem chtěl.

Otec mi říkal, že soused posunul plot někdy v padesátých létech o 60 cm, to byl ještě dřevěný, nechal to prý být protože měl největší zahradu tak aby nebylo zle.Mám původní plány z roku 49 a tak jsem se ptal té geodetky, jestli jsou mi něco platné když jsou už všude desítky let podezdívky.Řekla mi, že se s tím už nedá nic dělat, od té doby se prý provádělo několikrát letecké snímkování a nikdo se nikdy neodvolal tak je to podle snímkování zakreslené v mapách.Já jsem si myslel, že platím za větší pozemek než mám, ale neplatím, je o 30 m2 menší... Dnes prý měří s přesností na milimetry v 1 kilometru a jsou s tím jen problémy, sousedi se prý dokážou hádat o průměr sloupku na plotě...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika