Vytyčení pozemku



host - 227.97 (?)
10.12.2016 20:04

Přijde jiný geodet k sousedům a hranice bude kousek dál. Uvědomte si, že jen ta čára na mapě je 60 cm. Současné určení hranic je daleko přesnější a stejně dochází ke sporům. Úklid skládky na pozemku zajišťuje vlastník pozemku a má právo vymáhat dlužnou částku za úklid po viníkovi, který černou skládku vytvořil. Ale musí ho usvědčit. Stalo se nám, že se na skládce našel sešit dítěte s adresou a byl důkaz hned. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 211.81 (?), 11.12.2016 19:29

Nevím, nějak se mi nezdá, že budou v zahrádkářské kolonii ta samá pravidla jako na zahradách určených pro stavby rodinných domů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.97 (?), 10.12.2016 20:04

Přijde jiný geodet k sousedům a hranice bude kousek dál. Uvědomte si, že jen ta čára na mapě je 60 cm. Současné určení hranic je daleko přesnější a stejně dochází ke sporům. Úklid skládky na pozemku zajišťuje vlastník pozemku a má právo vymáhat dlužnou částku za úklid po viníkovi, který černou skládku vytvořil. Ale musí ho usvědčit. Stalo se nám, že se na skládce našel sešit dítěte s adresou a byl důkaz hned. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Karel Sechovec - (39) - 211.81 (?), 11.12.2016 10:31

Tak o různých rozptylech deodetů se nedá vůbec uvažovat, pokud to je oficiální pracovník který dá pod svou práci kulaté razítko, pracuje se s rozměry do 5 cm...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.98 (?), 11.12.2016 11:09

Bohužel se pracuje s rozptylem rozměru 0,25 m.Tedy potenciální problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Karel Sechovec - (39) - 211.81 (?), 11.12.2016 12:19

On asi je někde ještě pěkný bordel v tom zaměřování:

Přesnost vytyčení hranice pozemku
Přesnost vytyčení hranice pozemku primárně závisí na kvalitě geometrického a polohového určení hranice pozemku. Jinak řečeno existují veliké rozdíly v přesnosti dostupných podkladů pro vytyčení hranice.

V ideálním případě jsou hranice pozemku evidovány jako číselně určené, tzn. měřené. Lomové body takové hranice mají určeny souřadnice ve státním souřadnicovém systému S-JTSK a je možné je dnešními moderními metodami přesně vytyčit (vytyčované body mají zpravidla střední souřadnicovou chybu 0,14 m).

V opačném případě hranice pozemku jako číselně určené evidovány nejsou, často o takových hranicích neexistují žádné měřické záznamy. Jediným podkladem pro vytyčení hranice pozemku pak je její obraz v katastrální mapě. Přesnost vytyčení takové hranice odpovídá přesnosti zákresu v katastrální mapě, cca ± 1 m, často i horší!

Pokud se vlastníci sousedních pozemků shodnou na průběhu hranice mezi těmito pozemky, která byla buď vytyčena anebo je v terénu znatelná, existuje jedinečná možnost, jak takovou hranici tzv. zpřesnit. Provedeným zpřesněním je hranice číselně určena a tím získá právní jistotu – je do budoucna nesporá. Více o této problematice se dočtete v sekci Zpřesnění hranice pozemku.

Více zde.

Já bydlím ve městě kde se parcelovalo před 60ti roky, polovinu zahrady mi otec dal a já na ní postavil rodinný dům, před 5ti roky jsem daroval dceři dům po otci a jelikož byla zahrada u otce větší, chtěl jsem zahrady rozdělit trochu soměrněji, skoro na poloviny.Zašel jsem na obec, aby mi doporučili geodeta, toho jsem oslovil, přijela paní s pomocníkem a vyměřovali body po celé zahradě, pak se ptali jak to chci vyměřit.Pak asi za měsíc přišel protokol, když jsem se podíval do katastru, bylo všechno zakreslené v mapách jak jsem chtěl.

Otec mi říkal, že soused posunul plot někdy v padesátých létech o 60 cm, to byl ještě dřevěný, nechal to prý být protože měl největší zahradu tak aby nebylo zle.Mám původní plány z roku 49 a tak jsem se ptal té geodetky, jestli jsou mi něco platné když jsou už všude desítky let podezdívky.Řekla mi, že se s tím už nedá nic dělat, od té doby se prý provádělo několikrát letecké snímkování a nikdo se nikdy neodvolal tak je to podle snímkování zakreslené v mapách.Já jsem si myslel, že platím za větší pozemek než mám, ale neplatím, je o 30 m2 menší... Dnes prý měří s přesností na milimetry v 1 kilometru a jsou s tím jen problémy, sousedi se prý dokážou hádat o průměr sloupku na plotě...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika