Určení keře podle listu



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?)
7.9.2019 17:50

Páni Lído, to jste si s tím hledáním ale dala práciyes snad máte pravdu. Jen... když si listy prohlížím na lepším monitoru a světle... nepřijdou mi ani sušené, ani barvené, přijde mi to jako,,živý" list. Ale to asi ví jen zadavatel. Mohl by se ukázat a věci upřesnit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.11 (?), 7.9.2019 12:29
Josef.e: Vďaka, radosť Ste mi naozaj urobili. Nielen tým že Ste sa ozvali, ale - a to najmä - tým 'NEVÍM'. Pretože priznať si že niečo neviem, to tu nie je až také obvyklé. A iba to podčiarkuje veľkosť Vašej osobnosti. Všetci tu vieme, že na jedno Vaše 'neviem' pripadá tisíckrát že 'viete'. IH (P.S.: je nemysliteľné, aby jeden človek poznal všetky rastliny sveta, aj tie z exotických krajín).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.41 (?), 7.9.2019 14:02

Jak se vzala (a navíc barvená) bylo vysvětleno v jednom ze třech odkazů v příspěvku, kter jsem sem vložila 4.9.v 10,35, ale byl po čase smazán... Podle něj byly listy nalezeny v Prachovských skalách. Na dotaz tam bylo odpovězeno, že listy používají floristé ve vazbách + že v těchto skalách je známé pietní místo se jmény horolezců, kteří zahynuli mimo naši vlast, na kterém proběhla 1.6.2019 větší pietní akce. Odtamtud by mohly listy pocházet.

V dalším odkazu bylo, že floristé používají tyto listy pro menší aranžmá jak různě barvené, tak i bělené. Přírodní sušené jsou šedozelené.      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 7.9.2019 17:50

Páni Lído, to jste si s tím hledáním ale dala práciyes snad máte pravdu. Jen... když si listy prohlížím na lepším monitoru a světle... nepřijdou mi ani sušené, ani barvené, přijde mi to jako,,živý" list. Ale to asi ví jen zadavatel. Mohl by se ukázat a věci upřesnit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.41 (?), 7.9.2019 21:46

Na stránky "poradte.cz" dávala stejný dotaz slečna nebo paní Matylda dne 29.8., i tu fotku s metrem... Tam právě psala o těch Prachovských skalách. Lída

ps - našla jsem fotku Chamaecrista cotinifolia, přikládám.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 7.9.2019 22:44

Podle té fotky vypadá, že je to ono. Ale tedy najít fotku, to bylo nad sílyno Co je to za podivnou rostlinu, ke které skoro nikde nic není a list se najde v Prachovských skalách?!?indecision Na té,,vaší" fotce Lído to vypadá, jako by list měl nádech do červena, nejspíš červená na podzim? I když... je v její domovině vůbec nějaký,,podzim"?indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika