Určení keře podle listu



host - 248.41 (?)
7.9.2019 14:02

Jak se vzala (a navíc barvená) bylo vysvětleno v jednom ze třech odkazů v příspěvku, kter jsem sem vložila 4.9.v 10,35, ale byl po čase smazán... Podle něj byly listy nalezeny v Prachovských skalách. Na dotaz tam bylo odpovězeno, že listy používají floristé ve vazbách + že v těchto skalách je známé pietní místo se jmény horolezců, kteří zahynuli mimo naši vlast, na kterém proběhla 1.6.2019 větší pietní akce. Odtamtud by mohly listy pocházet.

V dalším odkazu bylo, že floristé používají tyto listy pro menší aranžmá jak různě barvené, tak i bělené. Přírodní sušené jsou šedozelené.      Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.11 (?), 7.9.2019 12:29
Josef.e: Vďaka, radosť Ste mi naozaj urobili. Nielen tým že Ste sa ozvali, ale - a to najmä - tým 'NEVÍM'. Pretože priznať si že niečo neviem, to tu nie je až také obvyklé. A iba to podčiarkuje veľkosť Vašej osobnosti. Všetci tu vieme, že na jedno Vaše 'neviem' pripadá tisíckrát že 'viete'. IH (P.S.: je nemysliteľné, aby jeden človek poznal všetky rastliny sveta, aj tie z exotických krajín).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.41 (?), 7.9.2019 14:02

Jak se vzala (a navíc barvená) bylo vysvětleno v jednom ze třech odkazů v příspěvku, kter jsem sem vložila 4.9.v 10,35, ale byl po čase smazán... Podle něj byly listy nalezeny v Prachovských skalách. Na dotaz tam bylo odpovězeno, že listy používají floristé ve vazbách + že v těchto skalách je známé pietní místo se jmény horolezců, kteří zahynuli mimo naši vlast, na kterém proběhla 1.6.2019 větší pietní akce. Odtamtud by mohly listy pocházet.

V dalším odkazu bylo, že floristé používají tyto listy pro menší aranžmá jak různě barvené, tak i bělené. Přírodní sušené jsou šedozelené.      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 7.9.2019 17:50

Páni Lído, to jste si s tím hledáním ale dala práciyes snad máte pravdu. Jen... když si listy prohlížím na lepším monitoru a světle... nepřijdou mi ani sušené, ani barvené, přijde mi to jako,,živý" list. Ale to asi ví jen zadavatel. Mohl by se ukázat a věci upřesnit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.41 (?), 7.9.2019 21:46

Na stránky "poradte.cz" dávala stejný dotaz slečna nebo paní Matylda dne 29.8., i tu fotku s metrem... Tam právě psala o těch Prachovských skalách. Lída

ps - našla jsem fotku Chamaecrista cotinifolia, přikládám.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 7.9.2019 22:44

Podle té fotky vypadá, že je to ono. Ale tedy najít fotku, to bylo nad sílyno Co je to za podivnou rostlinu, ke které skoro nikde nic není a list se najde v Prachovských skalách?!?indecision Na té,,vaší" fotce Lído to vypadá, jako by list měl nádech do červena, nejspíš červená na podzim? I když... je v její domovině vůbec nějaký,,podzim"?indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika