Srnka se mi chodí pást na zahradu



Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?)
9.7.2020 13:24

Taky k nám chodila,  neměli jsme hotový plot. Manžel nechtěl dělat provizorní, tak jsme zkusili koupit profi pachovou zábranu, jako bývají u silnic. Na nějakou pěnu (my měli stavební) přibitou na kůlu se nastříkal pekelně drahý sprej. Dali jsme to dvakrát hustěji, než mělo být. Puch příšerný, na zahradě se nedalo být. Srně to nevadilo, chodila dál. Po pár dnech jsme to museli dát pryč a manžel natáhl zbytek farmářského pletiva, bylo asi 110 cm vysoké. Srna to přeskočila. Museli jsme to zvýšit na 150 cm, pak byl konečně pokoj. Elen

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 9.7.2020 10:11, zobrazeno: 3015x

Potřeboval bych radu, nebo nějaký nápad. Letos si mou zahradu oblíbila srnka která prochází skrz živý plot. Už mi spásla všechny jahody, pouští se do fazolí a do listí na zákrsku jabloně. Občas když jdu na zahradu brzo ráno tak ji vyplaším, takže jsem si jistý. Od lesa jsem docela daleko, ale i tak si mou zahradu oblíbila. Nebyl by nějaký nápad jak ji odradit?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
krtek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 189.109 (?), 9.7.2020 10:35

Co je na tom složitého? Natáhněte si kolem živého plotu lesnické pletivo. Pachový ohradník ani repelentní nátěry nefungují, mám spolehlivě odzkoušeno. frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.5 (?), 9.7.2020 10:56

Plot? Alespoň školkařskou oplocenku bych tam na čas natáhnula, než se to odnaučí... Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 9.7.2020 13:24

Taky k nám chodila,  neměli jsme hotový plot. Manžel nechtěl dělat provizorní, tak jsme zkusili koupit profi pachovou zábranu, jako bývají u silnic. Na nějakou pěnu (my měli stavební) přibitou na kůlu se nastříkal pekelně drahý sprej. Dali jsme to dvakrát hustěji, než mělo být. Puch příšerný, na zahradě se nedalo být. Srně to nevadilo, chodila dál. Po pár dnech jsme to museli dát pryč a manžel natáhl zbytek farmářského pletiva, bylo asi 110 cm vysoké. Srna to přeskočila. Museli jsme to zvýšit na 150 cm, pak byl konečně pokoj. Elen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.29 (?), 10.7.2020 9:55

mně přeskočil srnec plot 160cm, skákal do oplocenky a vytloukáním zničil přes 50 mladých vánočních stromků a zeleninu. Teprve po zvýšení výšky na 180cm nájezdy přestaly. Ale stejně stále krouží okolo, láká ho vůně bramborové nati a zelí. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.29 (?), 10.7.2020 10:00

vážení, je třeba si uvědomit, že zvěř je v přírodě neustále, je to její přirozený domov a je zvyklá ho užívat. My, lidé, do přírody chodíme jen na návštěvu a noční život na zahrádkách v podstatě neznáme. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 12.88 (?), 9.7.2020 21:41

Nic se neodnaučí, žádné prozatímní řešení Vám už nikdy nebude fungovat.Musíte postavit min. 1,5m vysoký plot(stačí lesnické pletivo třeba na vinohradnické betonové sloupky) apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.6 (?), 10.7.2020 8:57

U nás zafungovalo rozházet po pozemku lidské vlasy. V kadeřnictví nám jich ochotně dali celou tašku. Od té doby je pokoj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.164 (?), 10.7.2020 15:00

Tento rok som vyskúšala obyčajný ocot. Staré tričká som postriekala octom a zavesila na drevené tyčky okolo časti poľa, kde mám zasadenú zeleninu.

Zatiaľ to funguje. Srna moje políčko obchádza, musím však trička navlhčovať každý druhý deň.  Dúfam, že si na ocot nezvikne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika