Sousky v cizim lese



Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?)
30.8.2016 13:49

Soušky samy od sebe běžně nepadají, to je naprostý nesmysl. Ptal jste se, jestli můžete pokácet cizí stromy bez svolení vlastníka, tzn. jestli je v podstatě můžete ukrást. Já říkám že ne! Akorát Vás může štvát, že soused pozemek neudržuje. Marcela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 228.125 (?), 30.8.2016 13:01

Jsem ochoten respektovat takove soukrome vlastnictvi, ktere neohrozuje moje zdravi a majetek :-). A vzhledem k mnozstvi prirozene spadlych sousek, ktere jsem na pozemku mel, neverim, ze najednou prestanou padat. Zvlast, kdyz nektere z nich jsou uz vesaky a jsou jen oprene vrsky o vetve jinych stromu.

Skoda na vysadbe bude sice smesne mala, ale kdo ji bude platit... ja.  A proc bych mel platit za nezajem jinych?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 30.8.2016 13:16

Tak jste tu vznesl dotaz a dostal jste odpovědi. Rozhodnutí, zda dřevo sousedovi pokácíte a odvezete bez jeho vědomí, je na vás a vašem svědomí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.68 (?), 30.8.2016 14:33

Vite co byste ještě mohl zkusit udelat? Napsat znovu majiteli, i když už jste mu asi psal, doporučeným dopisem, že v budoucnu hrozí skoda na vasem majetku, pokud se soušky neodstraní. Že jste ochoten je odstranit, a naopak když odstraněny nebudou, že budete vymáhat náhradu škody. Na to lidi obvykle slyší.

No a když ani to nepomůže, asi bych na vašem místě ty soušky povalila a nechala je v lese, aby to teda nebyla krádež, ale jen poškození cizí veci :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 30.8.2016 13:08

Ak je to nebezpecne upozornite policiu, alebo ine instituty, ktore toto musia riesit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?), 30.8.2016 14:49

Ty to řešit nemusí. Odkážou Vás na civilní soud. Můžete podat trestní oznámení, můžete psát majiteli, můžete oslovit odbor životního prostředí atd., ale nakonec opět skončíte u rozhodování, zda se máte soudit či nikoliv. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 30.8.2016 21:27

Jakože normálně naprosto nesnáším pokud někdo sahá na cizí majetek, tady si dovolím napsat následující: jestliže majitel na druhé straně republiky nekomunikuje, nehnete s ním Vy a nebude ho zajímat ani nějaký úřad. Prostě se pod dobrém a slušně nedoberete vůbec ničeho.

Pokud je velice pravděpodobná možnost, že Vás někdo nabonzuje(docela by mě zajímalo komu, když majitel nekomunikuje) a Vy si s tím neporadíte (vhodnou časovou dobou kácení apod.)nemůžete dělat v podstatě vůbec nic.

Pokud si ale troufnete vzít věci do vlastních rukou, tak ty souše, na které si troufnete a které jsou nakloněny nad Váš pozemek shoďte na zem a nechte ležet.Místa řezu na pařezu i na zbytku kmene poupravte tak, aby neměla rovný čistý řez a zaházejte hlínou a zbytky vegetace. Lesu zdar!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?), 30.8.2016 12:24

Dobrý den, soušky legálně u souseda pokácet nesmíte. Protože jsem též majitelkou lesa, vím o tom své :(. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.125 (?), 30.8.2016 12:35

A az budeme sazet nove stromy, souska na nas spadne a nekoho zabije... tak kdo bude odpovedny :-)? Ja, ze jsem tam nekoho poslal, i kdyz jsem si byl vedom nebezpeci? Nebo majitel sousedniho pozemku? Nebo nikdo :-D?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?), 30.8.2016 13:49

Soušky samy od sebe běžně nepadají, to je naprostý nesmysl. Ptal jste se, jestli můžete pokácet cizí stromy bez svolení vlastníka, tzn. jestli je v podstatě můžete ukrást. Já říkám že ne! Akorát Vás může štvát, že soused pozemek neudržuje. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika