Sousky v cizim lese



Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?)
30.8.2016 14:49

Ty to řešit nemusí. Odkážou Vás na civilní soud. Můžete podat trestní oznámení, můžete psát majiteli, můžete oslovit odbor životního prostředí atd., ale nakonec opět skončíte u rozhodování, zda se máte soudit či nikoliv. Marcela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 228.125 (?), 30.8.2016 13:01

Jsem ochoten respektovat takove soukrome vlastnictvi, ktere neohrozuje moje zdravi a majetek :-). A vzhledem k mnozstvi prirozene spadlych sousek, ktere jsem na pozemku mel, neverim, ze najednou prestanou padat. Zvlast, kdyz nektere z nich jsou uz vesaky a jsou jen oprene vrsky o vetve jinych stromu.

Skoda na vysadbe bude sice smesne mala, ale kdo ji bude platit... ja.  A proc bych mel platit za nezajem jinych?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 30.8.2016 13:16

Tak jste tu vznesl dotaz a dostal jste odpovědi. Rozhodnutí, zda dřevo sousedovi pokácíte a odvezete bez jeho vědomí, je na vás a vašem svědomí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.68 (?), 30.8.2016 14:33

Vite co byste ještě mohl zkusit udelat? Napsat znovu majiteli, i když už jste mu asi psal, doporučeným dopisem, že v budoucnu hrozí skoda na vasem majetku, pokud se soušky neodstraní. Že jste ochoten je odstranit, a naopak když odstraněny nebudou, že budete vymáhat náhradu škody. Na to lidi obvykle slyší.

No a když ani to nepomůže, asi bych na vašem místě ty soušky povalila a nechala je v lese, aby to teda nebyla krádež, ale jen poškození cizí veci :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 30.8.2016 13:08

Ak je to nebezpecne upozornite policiu, alebo ine instituty, ktore toto musia riesit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?), 30.8.2016 14:49

Ty to řešit nemusí. Odkážou Vás na civilní soud. Můžete podat trestní oznámení, můžete psát majiteli, můžete oslovit odbor životního prostředí atd., ale nakonec opět skončíte u rozhodování, zda se máte soudit či nikoliv. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 30.8.2016 21:27

Jakože normálně naprosto nesnáším pokud někdo sahá na cizí majetek, tady si dovolím napsat následující: jestliže majitel na druhé straně republiky nekomunikuje, nehnete s ním Vy a nebude ho zajímat ani nějaký úřad. Prostě se pod dobrém a slušně nedoberete vůbec ničeho.

Pokud je velice pravděpodobná možnost, že Vás někdo nabonzuje(docela by mě zajímalo komu, když majitel nekomunikuje) a Vy si s tím neporadíte (vhodnou časovou dobou kácení apod.)nemůžete dělat v podstatě vůbec nic.

Pokud si ale troufnete vzít věci do vlastních rukou, tak ty souše, na které si troufnete a které jsou nakloněny nad Váš pozemek shoďte na zem a nechte ležet.Místa řezu na pařezu i na zbytku kmene poupravte tak, aby neměla rovný čistý řez a zaházejte hlínou a zbytky vegetace. Lesu zdar!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?), 30.8.2016 12:24

Dobrý den, soušky legálně u souseda pokácet nesmíte. Protože jsem též majitelkou lesa, vím o tom své :(. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.125 (?), 30.8.2016 12:35

A az budeme sazet nove stromy, souska na nas spadne a nekoho zabije... tak kdo bude odpovedny :-)? Ja, ze jsem tam nekoho poslal, i kdyz jsem si byl vedom nebezpeci? Nebo majitel sousedniho pozemku? Nebo nikdo :-D?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?), 30.8.2016 13:49

Soušky samy od sebe běžně nepadají, to je naprostý nesmysl. Ptal jste se, jestli můžete pokácet cizí stromy bez svolení vlastníka, tzn. jestli je v podstatě můžete ukrást. Já říkám že ne! Akorát Vás může štvát, že soused pozemek neudržuje. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika