Roubování angreštu



host - 249.187 (?) 
31.5.2023 19:48, zobrazeno: 620x

Dobrý den, rád bych poprosil zkušenější pěstitele o radu. Již třetím rokem se pokouším naroubovat odrůdu angreštu od souseda. Jednu várku jsem narouboval na výhony meruzalky, které byly uloženy v krechtu, ty nevyrašily vůbec a druhou várku jsem narouboval na výhony které jsou zakořeněné v zemi. Vždy jakoby začnou rašit a nakonec stejně zaschnou. část mám pod sáčkem a zbytek bez. Nevíte prosím, kde dělám chybu? 

Děkuji františek Zlín


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 9.2.2024 13:07

Tady vidím, že vám ještě nikdo neodpověděl. Tedy zkusím odpověď já. Roubovat angrešt a rybíz je třeba poměrně brzy, začátkem února, právě teď je vhodný čas. Roubuji kopulací nebo do rozštěpu na výhony meruzalky, které podrůstají u hlavního výhonu stromkového angreštu nebo rybízu. Po naroubování má výhon tendenci vyrážet skoro ze všech listových pupenů pod roubem. Pravidelně tedy výhony kontroluji a pupeny vylamuji, aby šla míza do roubu. Výhon s ujmutým roubem pak následující jaro s částí kořenového systému původní rostliny odstřihnu a přesadím jinam. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 9.2.2024 13:11

Dnes mám na pořadu roubování stromkových angreštů a rybízů. Budu roubovat německou odrůdu sladkého červeněho angreštu Remarka a odrůdy černého rybízu rezistentní proti vlnovníku rybízovému Titania a Ben Hope. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika