Roubovací nůž



host - 236.1 (?)
31.12.2023 13:20

V životě možná, na fóru ne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 162.200 (?), 30.12.2023 11:37, zobrazeno: 2147x

Zaujal mě tento roubovací nůž, který má buď nerez čepel 1.4034 nebo uhlíkovou čepel C75. Může mi někdo poradit, jaký je v tom rozdíl?

Odkaz:

https://www.rybicka.cz/rybicka/eshop/32-1-OTTER-Messer-Solingen-1840/0/5/562-Nuz-OTTER-S-KOTVOU-SAPELI-173-uhlikova-cepel-C75-velky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 158.138 (?), 30.12.2023 14:07
Nerez je nerez, uhlíková udrží déle ostré ostří, ale po použití je třeba ho něčím namazat, což asi ale pak nebude dobré, nechá to stopy na roubu ten tuk.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 30.12.2023 21:27

Na části roubu, i podnože, které mají srůst, by se neměla dostat mastnota, a to ani z prstů rukou, jinak kambium a dřevo nesroste. Z toho důvodu bych nedoporučoval tuk na čepel nože použít. Naopak bych doporučil před každým použitím čepel nože očistit lihem. Mimo jiné i kvůli prevenci přenosu virů z čepele na roub.Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 30.12.2023 18:11

Uhlíková má opoti nerezi větší řezivost. Když se dobře naostří, je skvělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 233.16 (?), 31.12.2023 1:04

Tento postřeh, je velmi zajímavý, už v tom, kolik hnoje se nakydalo, na stoupence, který zastával názor, že je třeba ke každé činnosti, použít, nástroje, které k tomu naši předkové vymysleli a vylepšovali, k čemuž patří i jejich ošetřování a ostření. Byly tady obrovské tendence, které hlásaly, že nejlepší roubovák je ulamovák. Je opravdu obrovský rozdíl v tom, jestli roub šmiknu jedním řezem, nástrojem k tomu určeným, nebo propagovaným ulamovákem, který je primárně určen k párání krabic ve skladu zboží, což bylo vidět na sem tam přiložených snímcích chlubilů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.173 (?), 31.12.2023 7:17

Trolle Ambroži už bys mohl skončit s věčnou demagogií. Nikdo nikdy neříkal, že ulamovák je nejlepší, ale jen to, že ho používá, roubuje se mu s ním dobře a výsledky má skvělé. A ty se s tím nedokážeš smířit. Naštěstí do toho nemáš co prndat a překrucovat, vem už konečně na vědomí, že vedoucí úloha strany byla dávno zrušena a každý si bude věci dělat tak jak mu to vyhovuje, nikoli dle tvého rozkazu. Najdi si jiné oběti, které budou žrát tvoje nařizování, čím musí správně roubovat a další tebou hlásanou všepojímající pravdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 233.16 (?), 31.12.2023 10:28

Jojo, je lepší být trol, než blbeček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 236.1 (?), 31.12.2023 13:20

V životě možná, na fóru ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 233.16 (?), 1.1.2024 13:33

To se to tu pěkně, či spíše hloupě kecá, když jsme pěkně ukryti v anonymitě. Já jsem člověk, kterého život něco naučil. Mohl bys chudáčku, který potřebuje něco výchovného o čem hovořil Menšík. Potřebuješ, aby ti dal někdo přádně po tlamě, nebo o tebe přerazil čagan. To je za prvé. Za druhé, proč sem motáš stranu. Za třetí nikomu nic nenařizuji, uplatňuji jen to čemu mne naučil život a předkové. Teď otázka, blbečku, kolik jsi toho tím svým šmrdlátkem udělal. Mám dojem, že nic. Už sis tím šmrdlátkem, zkusil šmiknout do hrušně? Můj kamarád Laďa, který pracoval v B.pod H., by ti to vysvětlil po svém. Chtěl bych, opravdu vidět, v práci člověka, který se živí vegetativním rozmnožováním rostlin, jak by tím šmrncátkem zápasil, když k tomu, aby se uživil, musí naočkovat tisíce podnoží za šichtu, to je 5000ks a více.To že nikdo nikdy neřekl, že ulamovák, je nejlepší roubovák, je lež jako věž, protože ji pronesl člověk, kterého bych zařadil do kategorie „briliant“, což je o dost řádů výše, než diamant- diamant je nalezený šutr, briliant je to co z toho šutru vyrobili šikovní brusiči a počet jeho, více či méně přitroublých příspěvků je nepřekonatelný. Nikdy nenapíši, že k provedení kopulačních řezů, je nevhodnější břitva. Břitva je nástroj, primárně určený k odstraňování strniště vousů z tváře, což také tak činím, protože je to „jediný holicí“ nástroj, kterým se toho strniště mohu zbavit, aniž bych měl tváře plné hnisavých pupínků. Je to nástroj, který je starší, než já. Je to 6/8 břitva s dvojitým dutým výbrusem značky KAMA ze Solingenu. To mohlt napsat, jen člověk velmi podobný tobě. On sice věděl, že je to velmi ostrý nástroj, bohužek řádný kopulační řez s nelze z vícero důvodů, udělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 145.148 (?), 1.1.2024 16:47

Používám očkovací nůž Due cigny.Má rovnou širokou čepel, silnou pružinu a 

masivní střenku. Dělá se s dřevěnou střenkou a plastovou.Mám s plastovou

kde je ostří z ocele C70.Dřevěný model mi přijde podle fotek jako nerez.

Mám nože Mikov, Bahco,Solingen, ale teď používám jen Due cigny plast.

Na YT jsou i recenze a ukázky.

S pozdravem LM. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika