Počasí



host - 168.103 (?)
21.12.2023 9:50

Milane, nádhera! yesCeler jsem ze semínek nikdy nezkusil. Člověk na něj musí mít trpělivost a té já asi nemám tolik. Na druhé straně proti pěstování u mě hrála i skutečnost, že v pytlíku je spousta semen a mojí paní stačí tak pět celerů. Tak mi připadlo nesmyslné koupit pytlík se semeny a za 3 roky jich většinu vyhodit, protože ztratí klíčivost. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 20.12.2023 21:37

Meluzína bude, tedy podle předpovědi. A slibuju, že Slunovrat oslavím po vzoru starých Slovanů.

Jinak s těmi stromy tady v Ústí nemůžu moc sloužit. Ta moje zahrada je podstatně (o 400 mnm) výš v kopcích. Co vím, nikdo tam nepěstuje ani meruňky, ani broskve. Dole u řeky samozřejmě ano, a z doslechu vím, že líp si vedou na severních svazích. Tam nahoře se daří ořešákům, jabloním i třešním. Švestkoně houfně trpí šarkou. Osobně mám na zahradě ořešáky, jabloně a mladou višeň. Višeň, nejen ta moje, trpí monoliovou spálou. Ovšem všechny mé stromy mají naprostou svobodu, jinými slovy nulovou péči. Vlastně ne úplně nulovou, stříháme je pravidelně. Ale postřik je pro mne, jak známo, sprosté slovo. Nicméně i tak mám u jablek i ořechů víc než pokrytou spotřebu. Je to tím, že jsem vždycky byl spíš zeleninový než ovocný. A teď v důchodu už mi na stromy nezbývají kapacity.sad A vás, sadaře, obdivuju.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 20.12.2023 22:27

Tak postřiky jsou pro mě záležitostí neoddiskutovatelnou (to je slovo, colaugh). Bez nich ani ránu. Ale velmi přiměřeně, ač se to nezdá. V pátek se Slunce vrací, to je skoro zázrak. V půli ledna vyseju bulvový celer, a už to pak pojede. Jaro je v naději!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 20.12.2023 23:58

Kouknul jsem na svůj výsev celeru. Až 24.2. Na okně v cca 13°C. Žádné umělé přisvětlení, žádný trik. Jen jsem ho přihnojil NPK už v sadbovníku kvůli fosforu. A pak dostával fermentovaný slepičinec v zálivce tak asi po 10 dnech. A vyšlo to až neuvěřitelně. Že se vytahuju? Žádná pochybnost. laugh

Spíš asi vyseju v půli ledna papriky pro pěstování na balkónech. Na zahradu opět nepůjdou, protože to, co mi vyroste tady, mi bohatě na spotřebu stačí. Když to vyroste.wink

Milan HP

Dnes sklizený celer
Dnes sklizený celer
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 21.12.2023 9:35

Vytahovánímse bych to nenazval, ale když myslíte... Spíš je to důkaz, že se s celerem nemusí nutně bláznit v lednu. Ještě bych uvítal jaký byl postup, přepichování a tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 21.12.2023 9:50

Milane, nádhera! yesCeler jsem ze semínek nikdy nezkusil. Člověk na něj musí mít trpělivost a té já asi nemám tolik. Na druhé straně proti pěstování u mě hrála i skutečnost, že v pytlíku je spousta semen a mojí paní stačí tak pět celerů. Tak mi připadlo nesmyslné koupit pytlík se semeny a za 3 roky jich většinu vyhodit, protože ztratí klíčivost. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 21.12.2023 18:29

Díky za pochvalu. S těmi semínky to dělám tak, že je rozdělím na 3 dávky, a každou dávku vyseju celou. Když jich vyjde hodně, tak okolo se vždycky někdo najde, kdo si je vezme. Já jich letos měl 20, tedy jeden byl v bulvě buď vyžraný nebo vyhnilý, ten mám v kýblu doma na nať. A ano, zatím jsme jich snědli pět či šest. 2 tam ještě jsou a ostatní se rozdalo.

No a na té nati je vidět, že nebyla zmrzlá. Buď díky sněhu nebo ty mrazy nebyly zase až tak zlé.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 21.12.2023 18:50

Já jsem se taky před lety při stavbě skleníku naivně těšil, jak si udělám sadbu všeho a vyseju si odrůdy, které chci. Jenže poznání bylo jiné, ono to moc nejde, celer jsem prakticky celou dobu měl doma a přestávalo mě to bavit. Sadba se dá udělat pěkná, dvakrát jsem přepichoval, ale byt se promění v pěstírnu, kde se stěží najím, protože na stole je sadba. Proto mě zajímá, jak to dělal MHP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 21.12.2023 18:57

PePé, žádné přepichování vůbec nebylo. Jsa líný jako vandrák v červenci, dal jsem si tu práci a vysel po třech semínkách do každé komůrky sadbovače. Východní okno, cca 13°C. Později víc. Co jsem udělal proti všem pravidlům bylo, že jsem je myslím 2krát zalil NPK složkou Kristalonu zdravé rajče. Kvůli fosforu a draslíku pro kořínky. Ven jsem je dával až nějak začátkem června (podobně jako jsem sel okurky) přímo ze sadbovače. Vypadaly míň vyvinuté než kupované sazenice, ale dole měly bohaté kořeny. Dal jsem si pozor, abych je nezasadil příliš hluboko - část bulvy pak byla nad úrovní záhonu. Shodou okolností jsem vedlejší záhon přikrýval 17g netkankou proti molicím, takže jsem pod ní zahrnul i ten celer. Ta netkanka tam byla tak do konce července. Hnojení: hnůj zarytý v záhonu a pak fermentovaný slepičinec v zálivce. Každých 7 - 10 dní.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 21.12.2023 19:12

Ano, sadbu dělám výhradně doma a mám z bytu pěstírnu. V mém případě už ale jeden sadbovač s celerem a druhý s pórkem jsou naprosto zanedbatelné. Můj dar manželce k Vánocům je slib, že u ní v pokoji na okně už nebudu pěstovat papriky jako dřív. Bude mít velkou radost! laugh

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.12.2023 16:24

To je počasíčko. Předevčírem ostrá bouřka jako v létě, včera "vítr z hor", dneska celej den sněží a od zítřka "hice". Pane SPCH, co vy na to? 

Pranostika na 23.12. dříve Viktorii. 

- Svatá Viktorie obrázky na okna ryje

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika