Počasí



host - 91.196 (?)
3.12.2023 17:10

Dneska frčí změna! Změna klimatu, změna stylu vládnutí, změna pohlaví... Prostě a jednoduše-je zde doba Fluidní-až se tento sníh rozpustí, tak se nalodímelaughSPCH.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 2.12.2023 21:23

ano, pane Petře, jsme tu úplně zapadlí. Na ulicích v městě mimo hlavní ulice katastrofální, dojet někam je horor. Na chalupu se nedostanu, tam je 70 cm, doma v centru díkybohu elektřina i internet OK. Od včerejška jsem už 4x smetal sníh ze skleníků a ze štíhlých vřeten, na kterých zůstalo ještě listí, aby sníh nepolámal větvičky Celý den jsem odněkud někam odhazoval sníh, promočil 6 párů ponožek a troje boty. Přikládám pár snímků. Walter

kalamita
kalamita



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 2.12.2023 21:45

Ten Lada to teda letos fakt přehnal. El Ňiňo řádí. Tady dole u Labe sněží jako o závod, ale zároveň to taje. Přes den je nad nulou. Na chalupě jsem byl naposled v neděli, a to už tam bylo tak 12 - 15 cm. Půl metru teď asi není úplně špatný odhad. Tam totiž permanentně mrzne. Ještěže jsem svezl v neděli rajčata.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 3.12.2023 8:49

Kde dole u Labe, pane Milane? Ty fotky se zdají podobně po celé republice, tady to není jinak, jen s menší vrstvou na stromech, ale to se na fotce nepozná. Vypadá to už druhým rokem na příděly sněhu, což prospěje doplnění spodních vod. Možná, že se vrací pořádné sněhové zimy.
Pranostika na 3.12.
- O Františku Xaveru ledový vítr fičí od severu

- Mléčná dráha v prosinci jasná, bude v příštím roce úroda krásná
- Jsou-li v zimě po cestách ledy, podaří se výborné zelí
- Chodí-li se v adventě bez kožicha, bude se v postě jistě nosit
- Když na první adventní neděli nastane daleko široko krutá zima, potrvá čtyři neděle
- Adventní sníh dočká-li marcového, nebudeš jídat, sedláčku, chleba režného

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 3.12.2023 10:46

Co je to marcový?

Tady severovýchod 240mnm, 40cm sněhu. Vyhrává pan Walter, gratuluji! laugh MH

40cm sněhu
40cm sněhu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 3.12.2023 12:50

A jak se vyhrabal ze sněhu další diamantový zahrádkář pan PP? U nás to bylo sice jen necelých 30 čísel, ale i to je na zdejší poměry dost. Korunu všemu nasadil soused, když hulákal při odklízení sněhu: "Kde je to globální oteplování, do prd..." Při této příležitosti jsem si vzpomněl na nějakou diskusi, kde zaznělo, že nás naopak čeká perioda malé doby ledové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 3.12.2023 17:04

Mareccool? Březen, za kamna vlezemenlightened. Těpic a zdareccheeky, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 3.12.2023 17:10

Dneska frčí změna! Změna klimatu, změna stylu vládnutí, změna pohlaví... Prostě a jednoduše-je zde doba Fluidní-až se tento sníh rozpustí, tak se nalodímelaughSPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 3.12.2023 17:18

PP. se vyhrabal sqěle, protože byl v době vánice v PU na návštěvě. Měl digitální detox a shlížel vánoční koncerty vnoučat. Těch 30 cm potvrdím, ale to je brnkačka pro nás podhoraly. Ovšem po příjezdu do PE je to jiný level, do těch půl metru moc nechybí. Mám teď trochu osypky z toho, že jsem nedal vzpěry do skleníku. Zítra se uvidí. Chtěl bych tímto i pochválit silničáře, celá cesta byla v neděli dopoledne prakticky čistá, takže se dalo jet skoro bez omezení, nebýt sedmdesátníků. Pokud jde o Admirál, u mne přirůstá dobře a už i trochu plodí, plody jsou čisté, žádnou pihovitost nevidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 3.12.2023 22:20

Tak já jsem opravdu přímo u Labe. Nějakých 30 m nad jeho hladinou, a to jen díky tomu, že bydlím ve 3. patře. Pata činžáku je tak 150 mnm. A řeka v zimě hřeje. Takže třeba papriky a rajčata na balkónech zmrzly teprve tento týden.

Hledal jsem nějaké foto, které by ukázalo, jak vysoko. Našel jsem jen tenhle starý snímek z listopadu 2018. Je vidět, že ty rostliny jsou stále živé.

Milan HP

Balkón s výhledem na řeku. 2018
Balkón s výhledem na řeku. 2018
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 4.12.2023 9:44

Pěkné, Milane. Polabí je ale široký pojem. Například Kolín, Poděbrady, Nymburk, Čelákovice, Neratovice, Mělník, Roudnice nad Labem, Litoměřice, Lovosice, Ústí nad Labem, Děčín.

Dnes je 4.12. svaté Barbory Nikomédské, sťaté mečem, přímluvkyně za šťastnou hodinu smrti, ochránkyně před bleskem. Zajímavost: Od jména svaté Barbory je odvozen i název pro barbituráty, podle kyseliny barbiturové pojmenované podle objevu na svátek svaté Barbory. Když už jsme u těch barbiturátů, tak například dříve používané sedativum Bellaspon obsahovalo mimo fenobarbitalu i výtažek z prudce jedovatého rulíku zlomocného (beladona) a jedovatého námelu - paličkovice nachová (oheň svatého Antonína).

Pranostiky:
- Snese-li led o svaté Barboře hus, snese o Vánocích vůz
- Jaká Barbora, Sára a Mikuláš, takový celý advent máš
- Svatá Barbora bývá naškrobená
- Když je Barborka ucouraná, bude svatý Štěpán na ledě
- Má-li svatá Barbora bílou zástěru, bude hodně trávy
- Po svaté Baruši střez nosu i uší!
- Svata Barbora – chystá saně do dvora
- O svaté Barboře ležívá sníh na dvoře

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika