Počasí 2024



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1813) - 168.103 (?)
26.5.2024 20:07

Konečně je dost vláhy a moje paní mě vyhecovala, ať jdu do lesa na houby. Vzal jsem jí za slovo a nedopadl jsem na tuto roční dobu špatně, bude na řízky i na houbovku. Walter

houby
houby


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10156) - 70.240 (?), 17.4.2024 18:27

O víkendu má údajně na horách napadnout až 30 cm sněhu, tak hurá na lyže. Každé počasí se dá přece využít k pohybové aktivitě. Kamna jsou nuda, pane SPCH. Pro MH: Španělsko neberu, je tam moc sucho, ať si tam dozrává, co chce. Ovšem je možné, že také nastane "konečné řešení" pro to, co ti nezmrzlo v zimě ani v březnu, pokud jsou u vás vždy větší mrazy než zde. A třeba to bude zrovna obráceně a "konečná Kačerov" bude tady. Dnes v noci první zkouška.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 17.4.2024 20:59

Mrazy tady jsou i nejsou větší. Podle toho jestli bude v noci vyjasnění a bezvětří. Bohužel to není 50/50 jestli bude nebo nebude, ale už mi to připadá že během každé chladné epizody tento stav nastane přesně v noci, přesněji přetočení a utišení větru ze SZ na JZ, a přes den se klidně zase zatáhne a spustí se 40km/h fičák. Stačí když se tohle nestane a nic nezmrzne. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10156) - 70.240 (?), 21.4.2024 17:27 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1813) - 168.103 (?), 26.5.2024 20:07

Konečně je dost vláhy a moje paní mě vyhecovala, ať jdu do lesa na houby. Vzal jsem jí za slovo a nedopadl jsem na tuto roční dobu špatně, bude na řízky i na houbovku. Walter

houby
houby


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2807) - 6.138 (?), 26.5.2024 21:08

Juj! Ač invalida, tohle mne inspirovalo a zkusím to taky. Vláhy dost a i teploty jsou pro houby docela fajn. To by bylo, abych něco nenašel. Dám vědět, jak to dopadlo. To soustředění na agrotechnické lhůty na zahradě už mi leze na nervy.wink

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1813) - 26.45 (?), 8.6.2024 19:52
Počasí zatím houbám přeje, alespoň u nás v Jižních Čechách. Dnes jsem se opět prošel po mých místech v lese (650mnm) a mohu být spokojený, tentokrát bude i něco na sušení. Walter
houby 2024
houby 2024
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2807) - 208.138 (?), 9.6.2024 21:35

Blednu závistí. Ovšem jsem si vědom toho, že kdo nehledá, nemůže najít. Což je můj případ: v podstatě jsem na chalupě neopustil zahradu. Vyžaduje spoustu údržby stávajícího a já ještě k tomu mám nové nápady.

Je to jasné: nemám dost silnou motivaci na ty houby vyrazit. Vlastně je to ještě horší: na zahradě mi vyrostlo nejmíň na jedno jídlo žampionů. Jenže jsem tam byl sám a já tomu vaření nebyl ochoten ten čas věnovat. No, mořná i proto, že žampióny moc nemusím.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.183 (?), 9.6.2024 22:36

"Což je můj případ: v podstatě jsem na chalupě neopustil zahradu. Vyžaduje spoustu údržby stávajícího a já ještě k tomu mám nové nápady."

Tak to někdy dopadne. Člověk se dobrovolně stane otrokem své zahrady...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2807) - 208.138 (?), 10.6.2024 11:16

Dá se to i obrátit: zahrada se stane náplní života a hlavní radostí. Záleží jen na tom, jak to kdo vnímá. Já zatím naprosto pozitivně. Pokud by se to změnilo, není problém přehodit výhybku třeba k modelům letadel. To klíčové slovo je "dobrovolné".

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6532) - 9.142 (?), 10.6.2024 14:59

Ano, je to krásný bukolický pohled na zahradu zaplněnou vším okrasným a jedlým. Jenže to tak možná na webovém obrázku. V praxi je to tak, že co nezlikvidují mrazy, zlikviduje monilie, kadeřavost a padlí, co nesežerou slimáci, sežerou kosi a kvíčaly, to ostatní okouše srnec. Takže já začínám trochu pochybovat, zda to úsilí vynaložené na neúspěšnou likvidaci všech predátorů má nějaký rozumný smysl. Ta radost z vlastního pěstování a sklizně výpěstků se ztrácí a mění ve stres, co zase najdu při příjezdu na zahradu zdevastované. Fakt mně to baví stále míň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika