Klíšťata - zmizí zase?



host - 87.236 (?) 
7.6.2020 15:21, zobrazeno: 1681x

Ahoj, nikdy jsme neměli na zahradě klíšťata. Letos jsme už všichni nějaké chytli prokazatelně zde doma. Mám už z nich amok, mladší dcera letos už 3, manžel 2 a já taky 1. To vůbec nepamatuju, do lesa používáme repelent a roky jsme žádné neměli. Je šance, že se tu ty krvelačné potvory objevily díky mírné zimě a vlhkému jaru? A že zase zmizí? Zahrada je na jih, v létě sucho jako troud. Půlka zahrady sekaná pravidelně na krátko, keře kolem plotů. Podmulčované štěpkou. Do louky ve zbytku zahrady s vysokou trávou bez repelentu nechodíme, tam asi bývala klíšťata i dřív...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 148.5 (?), 7.6.2020 16:43

Máte zvířata? Běžně je na kožichu do zahrady nanosí psi a kočky... no a pak už je to na doživotíwink Můj pes si očividně udělal klíštěcí líheň v boudě, protože od časného jara jsem mu tahala dokonce i pijáky lužní, kteří ale u nás běžně nejsou(ty jsme si dotáhnuli od Dyje) Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 87.236 (?), 7.6.2020 19:21

Nemáme, ale cizí kočky k nám chodí. No a tento týden přineseme kocourka. No to teda potěš koště, snad pomůže to sekání.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.31 (?), 7.6.2020 20:33

Klíšťata se objevují i na místech, kde dřív nebyla a souvisí to s přemnožením hlodavců. My máme na zahradě klíšťata druhým rokem. Po prvním případu ihned vystříkám celý trávník, keře a všechna zákoutí, kde se prochází sousedovy kočky. Vloni byl do konce sezony klid, letos se uvidí. Toho kocoura bych určitě proti klíšťatům ošetřil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.100 (?), 7.6.2020 21:33

U nás jsou klíšťata od té doby, co před několika lety zemřel soused a jeho zahrada nebyla dva roky udržovaná. První rok poté jsem jich měla přes 60ks... Od té doby užívám od jara do pozdimu B-komplex forte a chytnu už jen pár.

S kocourkem, pokud je malý bacha, kočky jsou citlivé na chemii, raději se zeptejte jestli pipetu za krk nebo obojek vzhledem k jeho stáří (mládí).  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.50 (?), 7.6.2020 23:36

Během týdne dnes druhé na posečené zahradě, bohužel jsem obě přetrhl - nefungovalo ani vytáčení, ani vyviklání. Dosud jsem si ze zahrady ani v minulosti klíště nepřinesl, pes je měl poměrně často.Takže to pěkně začíná. Nemáte prosím někdo vyzkoušený doma dělaný repelent? Kdysi dávno jsem si před sečením v lese namáčel ponožky do výskočků, jestli to fungovalo nevím, ale klíště jsem tehdy nedonesl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.5 (?), 8.6.2020 12:14

V prvé řadě si kupte v lékárně pinzetu pro psywink tou klíště nepřetrhnetesmiley Repelent... vyzkoušeno, nepomáhá nic samodomo, mám repelent z drogerky,,pro děti", koupila jsem ho původně na psa, no včera jsem se musela nastříkat já, protože mne v zahradě málem sežrala taková ta píchavá potvora, co když bodne, jako by vám vrazil jehlu do zad. Mám asi15 blind na lopatce... než jsem se zvednula a letěla se nastříkat. Asi jsem jí vlezla do bejvákucheeky Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 133.224 (?), 9.6.2020 14:24

Pro kočky je nyní k dispozici tableta, je to lepší než kapání za krk, u nás za 160,- a vydrží déle než výrobcem uváděný měsíc. Klíště se sice přichytí, ale zaschne a odpadne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika