Klíšťata - zmizí zase?



host - 148.5 (?)
8.6.2020 12:14

V prvé řadě si kupte v lékárně pinzetu pro psywink tou klíště nepřetrhnetesmiley Repelent... vyzkoušeno, nepomáhá nic samodomo, mám repelent z drogerky,,pro děti", koupila jsem ho původně na psa, no včera jsem se musela nastříkat já, protože mne v zahradě málem sežrala taková ta píchavá potvora, co když bodne, jako by vám vrazil jehlu do zad. Mám asi15 blind na lopatce... než jsem se zvednula a letěla se nastříkat. Asi jsem jí vlezla do bejvákucheeky Konvalinka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 87.236 (?), 7.6.2020 15:21, zobrazeno: 1642x

Ahoj, nikdy jsme neměli na zahradě klíšťata. Letos jsme už všichni nějaké chytli prokazatelně zde doma. Mám už z nich amok, mladší dcera letos už 3, manžel 2 a já taky 1. To vůbec nepamatuju, do lesa používáme repelent a roky jsme žádné neměli. Je šance, že se tu ty krvelačné potvory objevily díky mírné zimě a vlhkému jaru? A že zase zmizí? Zahrada je na jih, v létě sucho jako troud. Půlka zahrady sekaná pravidelně na krátko, keře kolem plotů. Podmulčované štěpkou. Do louky ve zbytku zahrady s vysokou trávou bez repelentu nechodíme, tam asi bývala klíšťata i dřív...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.5 (?), 7.6.2020 16:43

Máte zvířata? Běžně je na kožichu do zahrady nanosí psi a kočky... no a pak už je to na doživotíwink Můj pes si očividně udělal klíštěcí líheň v boudě, protože od časného jara jsem mu tahala dokonce i pijáky lužní, kteří ale u nás běžně nejsou(ty jsme si dotáhnuli od Dyje) Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 87.236 (?), 7.6.2020 19:21

Nemáme, ale cizí kočky k nám chodí. No a tento týden přineseme kocourka. No to teda potěš koště, snad pomůže to sekání.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.31 (?), 7.6.2020 20:33

Klíšťata se objevují i na místech, kde dřív nebyla a souvisí to s přemnožením hlodavců. My máme na zahradě klíšťata druhým rokem. Po prvním případu ihned vystříkám celý trávník, keře a všechna zákoutí, kde se prochází sousedovy kočky. Vloni byl do konce sezony klid, letos se uvidí. Toho kocoura bych určitě proti klíšťatům ošetřil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.100 (?), 7.6.2020 21:33

U nás jsou klíšťata od té doby, co před několika lety zemřel soused a jeho zahrada nebyla dva roky udržovaná. První rok poté jsem jich měla přes 60ks... Od té doby užívám od jara do pozdimu B-komplex forte a chytnu už jen pár.

S kocourkem, pokud je malý bacha, kočky jsou citlivé na chemii, raději se zeptejte jestli pipetu za krk nebo obojek vzhledem k jeho stáří (mládí).  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.50 (?), 7.6.2020 23:36

Během týdne dnes druhé na posečené zahradě, bohužel jsem obě přetrhl - nefungovalo ani vytáčení, ani vyviklání. Dosud jsem si ze zahrady ani v minulosti klíště nepřinesl, pes je měl poměrně často.Takže to pěkně začíná. Nemáte prosím někdo vyzkoušený doma dělaný repelent? Kdysi dávno jsem si před sečením v lese namáčel ponožky do výskočků, jestli to fungovalo nevím, ale klíště jsem tehdy nedonesl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.5 (?), 8.6.2020 12:14

V prvé řadě si kupte v lékárně pinzetu pro psywink tou klíště nepřetrhnetesmiley Repelent... vyzkoušeno, nepomáhá nic samodomo, mám repelent z drogerky,,pro děti", koupila jsem ho původně na psa, no včera jsem se musela nastříkat já, protože mne v zahradě málem sežrala taková ta píchavá potvora, co když bodne, jako by vám vrazil jehlu do zad. Mám asi15 blind na lopatce... než jsem se zvednula a letěla se nastříkat. Asi jsem jí vlezla do bejvákucheeky Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 133.224 (?), 9.6.2020 14:24

Pro kočky je nyní k dispozici tableta, je to lepší než kapání za krk, u nás za 160,- a vydrží déle než výrobcem uváděný měsíc. Klíště se sice přichytí, ale zaschne a odpadne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika