Dvoužloutková vajíčka



Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 57.234 (?)
30.11.2019 1:28

Už jsem je viděl po známosti prodávat z drůbežárny, podle mě je to náhoda, nevím jestli věc jediné slepice, ale protože dnes dokážou třídit vajíčka a kontrolovat tak jsou to jednoduše vybraný z mnoha normálních.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 29.11.2019 20:21, zobrazeno: 3314x

Nedávno jsem koupil dvoužloutková vajíčka. Normální krabička se ani nedala dovřít. Ve všech jsou opravdu dva žloutky. Je to pravda, že slepice, které taková vajíčka snášejí, brzy uhynou?

Obsah vajíčka
Obsah vajíčka
Vajíčko na váze
Vajíčko na váze
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 208.66 (?), 29.11.2019 21:28

S jistotou to nevím jak to pak se slepicí dopadlo. Už je to dlouho, ale maminka to neměla ráda, říkala že se slepice strhá. Tak na tom asi něco bude. Nesla to jen jedna slepice z mnoha. Že máte všechny dvoužloutkové je zajímavé. Bohuna 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 57.234 (?), 30.11.2019 1:28

Už jsem je viděl po známosti prodávat z drůbežárny, podle mě je to náhoda, nevím jestli věc jediné slepice, ale protože dnes dokážou třídit vajíčka a kontrolovat tak jsou to jednoduše vybraný z mnoha normálních.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.109 (?), 30.11.2019 9:00
Trochu som pátral prečo sa dvoj- resp. viacžĺtkové vajcia občas vyskytnú. Stručne: dôvodom je, že sa výrazne skráti interval medzi uvoľnením vajíčok z vaječníkov nosnice. Príčinou skrátenia tohto intervalu (u ľudí je za normálnych okolností priemerne 28-dňový, u sliepok viac než 20-násobne kratší) môže byť: 1. Mladý vek nosnice, ktorá len začína znášať vajcia. 2. Naopak - vyšší vek nosnice, ktorej reprodukčné obdobie sa končí. 3. Aplikácia hormónov v krmive. 4. Nevhodný svetelný režim (umelé svetlo) v hydinárni. 5. Častejší je výskyt pri niektorých plemenách slepok vyšľachtených na čo najvyššiu hmotnosť. Uvádza sa, že dvojžĺtkové vajce sa vyskytne vo frekvencii 1:1000 a rekord bol vajce s 9 żĺtkami. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 30.11.2019 10:02

Zajímavé informace o příčinách slepičích dvojčat. Ani jsem nevěděl, že je to tak málo obvyklé. Kdybych dneska zajel na trh s dodávkou a chtěl 500 dvoužloutkových, možná bych dostal i slevu. Kšefty nejdou. Prší.

Prodej vajec na trhu
Prodej vajec na trhu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika