Co nahradí Roundup?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
24.5.2018 8:59

První kontakt s Roundupem jsem měl roku 1985, kdy mi hol ukázal kamarád - zemědělský inženýr. Zkoušeli aplikovat herbicid pomocí smáčecích tyčí. Do té doby byl na trhu jen Travex co se do zahrady nehodil a Zeazin - zázrak slušovického programu KUSLU, co ničil vše krom kukuřice. Chemie bylo celkem dost - spíš než v obchodech jsme to nafasovali za láhev rumu v JZD - ledek, Thomasovu moučku, NPK. Ale herbicidy pro zahrádkáře nebyly - snad krom Travexu mezi dlaždice. 
   Já glyfosát používám pouze - tak jak je popsáno - štetečkem na čerstvé pahýly náletových dřevin. Místo Roundupu Garlon, ale účinek je asi stejný.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 248.228 (?), 23.5.2018 20:33

...sajrajty...         L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 38.102 (?), 23.5.2018 20:55

Příklad:
Třeba v rybízovně uprostřed keřů nebo podobných výsadbách něco vyroste. Bez, ostružiník, pýr, bršlice, apod., atd...
Ustřihnu stonek, kápnu na řeznou ránu ten proklínaný herbicid a hotovo.
Masivní desikovace apod. na zemědělských lánech Vám nevadí a šetrné používání v nutných případech ano?
Tak mi poraďte!
Je to totiž něco jiného než okopat stromeček na volném prostranství, lopatičkou vyrývat v okrasném trávníku sedmikrásky, nebo občas něco vytrhnout při kypření zeleninové zahrádky.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 138.197 (?), 23.5.2018 21:13
Přesně tak záleží na velikosti zahrádky. Když mas zahrádku, sádek tak 1000 m tak je to něco jiného. Měli to udělat (vymyslet) jinak - velkopestitele kteří to zneužívají těm to zakazat, na chodníčky a takový zbytečnosti také. A když to člověk chce použít ve svém kde z toho pozemku ji a používá to šetrně tak to ponechat, protože když si člověk přečte návod a používá to tak je to nejbezpečnější způsob použíti. Předpokládám že takto použité to nezanechává žádná rezidua v půdě. Nebo mě vyvedte z omylu. Vím že to ale nezmenime. K.z B. __ PS. Krásné u nás prší, snad to vydrží co nejdéle.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 159.118 (?), 23.5.2018 21:16
Samozřejmě mi masívní desikace ve velkovyrobe vadí. Hodně, ale s tím nic neudělám. Ale na zahradě to nepoužívám. Kolem rybízu stačí mulcovat trávou, případně kartonem nebo fólií. Nebo kombinace karton + tráva. Jana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.228 (?), 23.5.2018 21:20

Nevím, kde jste přišel na to, že mi nevadí masivní používání herbicidů zemědělci. Vadí, jenže to bohužel nemohu nijak ovlivnit na rozdíl od používání herbicidů na vlastní zahrádce. Ona se i bršlice, pýr, křen apod. ve výsadbě dají zlikvidovat soustavným odstraňováním nadzemní části. Holt s herbicidem to jde rychleji. Jinak trávník mám obyčejný (dřív se sekal králíkům) a používám spíš lopatu než lopatičku...         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 82.75 (?), 24.5.2018 6:21

Nedaří se mi jinak než Roundupem likvidovat rákos. Pěkně štětečkem natírat stéblo po stéblu :-) Vše ostatní se dá udusit - zamulčovat, eventuelně vykopat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 24.5.2018 8:59

První kontakt s Roundupem jsem měl roku 1985, kdy mi hol ukázal kamarád - zemědělský inženýr. Zkoušeli aplikovat herbicid pomocí smáčecích tyčí. Do té doby byl na trhu jen Travex co se do zahrady nehodil a Zeazin - zázrak slušovického programu KUSLU, co ničil vše krom kukuřice. Chemie bylo celkem dost - spíš než v obchodech jsme to nafasovali za láhev rumu v JZD - ledek, Thomasovu moučku, NPK. Ale herbicidy pro zahrádkáře nebyly - snad krom Travexu mezi dlaždice. 
   Já glyfosát používám pouze - tak jak je popsáno - štetečkem na čerstvé pahýly náletových dřevin. Místo Roundupu Garlon, ale účinek je asi stejný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.218 (?), 24.5.2018 17:52

Jak už jsem tu někde psala, já to pálím ohněm tam, kde to jde... Zadejde na googlu třeba Unkrautbrenner a uvidíte, co mám na mysli.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.65 (?), 27.7.2018 1:54

A plamen spálí jen nadzemní část rostliny, ale kořeny to nezničí a roste to dál. Je to jako polití vařící vodou. Kolem plotu je Roundup v současné době nenahraditelný. Jinak tráva vroste do pletiva a to zreziví. A plazit se kolem plotu a rvát z toho trávu je o život. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika