Co nahradí Roundup?



host - 159.118 (?)
23.5.2018 21:16
Samozřejmě mi masívní desikace ve velkovyrobe vadí. Hodně, ale s tím nic neudělám. Ale na zahradě to nepoužívám. Kolem rybízu stačí mulcovat trávou, případně kartonem nebo fólií. Nebo kombinace karton + tráva. Jana
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 248.228 (?), 23.5.2018 20:33

...sajrajty...         L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 38.102 (?), 23.5.2018 20:55

Příklad:
Třeba v rybízovně uprostřed keřů nebo podobných výsadbách něco vyroste. Bez, ostružiník, pýr, bršlice, apod., atd...
Ustřihnu stonek, kápnu na řeznou ránu ten proklínaný herbicid a hotovo.
Masivní desikovace apod. na zemědělských lánech Vám nevadí a šetrné používání v nutných případech ano?
Tak mi poraďte!
Je to totiž něco jiného než okopat stromeček na volném prostranství, lopatičkou vyrývat v okrasném trávníku sedmikrásky, nebo občas něco vytrhnout při kypření zeleninové zahrádky.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 138.197 (?), 23.5.2018 21:13
Přesně tak záleží na velikosti zahrádky. Když mas zahrádku, sádek tak 1000 m tak je to něco jiného. Měli to udělat (vymyslet) jinak - velkopestitele kteří to zneužívají těm to zakazat, na chodníčky a takový zbytečnosti také. A když to člověk chce použít ve svém kde z toho pozemku ji a používá to šetrně tak to ponechat, protože když si člověk přečte návod a používá to tak je to nejbezpečnější způsob použíti. Předpokládám že takto použité to nezanechává žádná rezidua v půdě. Nebo mě vyvedte z omylu. Vím že to ale nezmenime. K.z B. __ PS. Krásné u nás prší, snad to vydrží co nejdéle.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 159.118 (?), 23.5.2018 21:16
Samozřejmě mi masívní desikace ve velkovyrobe vadí. Hodně, ale s tím nic neudělám. Ale na zahradě to nepoužívám. Kolem rybízu stačí mulcovat trávou, případně kartonem nebo fólií. Nebo kombinace karton + tráva. Jana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.228 (?), 23.5.2018 21:20

Nevím, kde jste přišel na to, že mi nevadí masivní používání herbicidů zemědělci. Vadí, jenže to bohužel nemohu nijak ovlivnit na rozdíl od používání herbicidů na vlastní zahrádce. Ona se i bršlice, pýr, křen apod. ve výsadbě dají zlikvidovat soustavným odstraňováním nadzemní části. Holt s herbicidem to jde rychleji. Jinak trávník mám obyčejný (dřív se sekal králíkům) a používám spíš lopatu než lopatičku...         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 82.75 (?), 24.5.2018 6:21

Nedaří se mi jinak než Roundupem likvidovat rákos. Pěkně štětečkem natírat stéblo po stéblu :-) Vše ostatní se dá udusit - zamulčovat, eventuelně vykopat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 24.5.2018 8:59

První kontakt s Roundupem jsem měl roku 1985, kdy mi hol ukázal kamarád - zemědělský inženýr. Zkoušeli aplikovat herbicid pomocí smáčecích tyčí. Do té doby byl na trhu jen Travex co se do zahrady nehodil a Zeazin - zázrak slušovického programu KUSLU, co ničil vše krom kukuřice. Chemie bylo celkem dost - spíš než v obchodech jsme to nafasovali za láhev rumu v JZD - ledek, Thomasovu moučku, NPK. Ale herbicidy pro zahrádkáře nebyly - snad krom Travexu mezi dlaždice. 
   Já glyfosát používám pouze - tak jak je popsáno - štetečkem na čerstvé pahýly náletových dřevin. Místo Roundupu Garlon, ale účinek je asi stejný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.218 (?), 24.5.2018 17:52

Jak už jsem tu někde psala, já to pálím ohněm tam, kde to jde... Zadejde na googlu třeba Unkrautbrenner a uvidíte, co mám na mysli.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.65 (?), 27.7.2018 1:54

A plamen spálí jen nadzemní část rostliny, ale kořeny to nezničí a roste to dál. Je to jako polití vařící vodou. Kolem plotu je Roundup v současné době nenahraditelný. Jinak tráva vroste do pletiva a to zreziví. A plazit se kolem plotu a rvát z toho trávu je o život. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika